Декада фізико-математичних наук

Упродовж двох останніх тижнів викладачі кафедр математики, фізики та методики навчання цих дисциплін і студенти відповідних спеціальностей знаходились у справжньому вирі подій, передбачених планом проведення декади фізико-математичних наук у БДПУ з метою популяризації наукових знань, розвитку профільних інтересів та проведення профорієнтаційної роботи з потенційними абітурієнтами. Різноманітні за формою та змістом заходи, змінюючи один одного, відбувались щодня.

На переходах між першим і другим поверхами корпусу 1А відвідувачів вітав веселий портрет Ейнштейна, по обидва боки від якого було розташовано «газету на сходах» – математичні циферблати і календарі, добірки цікавих математичних фактів, курйозів і жартів. Цей витвір студентської творчості не просто читали, газета по-справжньому була живою: її доповнювали, коментували, проставляли «лайки» на матеріалах, які найбільш сподобались.

1 2

Не менш захоплюючими були зустрічі в аудиторіях, в яких брали участь студенти різних факультетів (ФФМКТО, ГЕФ, ФППОМ), вчителі й учні місцевих шкіл №№ 7 та 16, гімназії №1, Бердянського муніципального ліцею: «Бердянський слід в історії математики» – відеорозповідь про плеяду добре відомих в світі талановитих математиків, чий життєвий або творчий шлях був пов’язаний з нашим містом (Г. Вороний, А. Безикович, Б. Левитан, М. Красносельський, В. Рвачов, О. Литвин); «Імена видатних учених-математиків у національних пам’ятках України» (М. Остроградський, М. Кравчук, Г. Вороний, О. Ляпунов); «Сучасна математика: фрактали» з демонстрацією кінофільму «Фрактали: пошуки розмірностей»; презентація наукових новин «Сучасні напрямки фізичних досліджень»; семінар-практикум «Розв’язання задач студентської олімпіади з фізики 2017 р.».

Заняття фізичного та математичного експериментаріумів давали змогу позмагатися у кмітливості та пізнати невідоме, а під час проведення заходу «Математичні лайфхаки» фактично всі слухачі поступово ставали учасниками оригінальних інтелектуальних ігор. На честь міжнародного дня польоту людини в космос 12 квітня була проведена тематична науково-пізнавальна конференція «Космічні обрії людства» з 14 студентськими доповідями.

6 7

Особливе місце в переліку проведеного належить традиційному «Брейн-рингу» і екскурсії до фонду цінної і рідкісної книги «Математичні раритети», організованої сумісно з університетською бібліотекою.

Значна увага під час декади приділялась виїзним профтурам, які проводились за заявками загальноосвітніх навчальних закладів: шкіл №№ 3, 4, 5, 9, 13, гімназій №№ 2, 3, БМЛ.

На адресу організаторів декади надходить багато відгуків. На думку заступника директора ЗОШ №4 О. М. Міщук, проведені заняття були не тільки надзвичайно цікавими, а й надзвичайно корисними. «Сподіваюсь, що після цієї відеолекції про фрактали навіть учні філологічних класів вже не будуть ставити запитання, навіщо вчити математику». – так вважає кандидат фізико-математичних наук, вчитель БСШ №16 С. Ю. Матвєєва. «З нетерпінням чекаємо наступних зустрічей.». – директор ЗОШ№13, вчитель математики вищої категорії О. І. Вербицька.

3

Декада фінішувала, але робота не завершується. Триває ініційована Радою молодих учених БДПУ, факультетом фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти і кафедрою математики та методики навчання математики відкрита математична Інтернет-олімпіада «Еврика» для учнів 10-11-х класів шкіл Запорізької та прилеглих областей (Дніпропетровської, Донецької), яка складається з двох турів: заочного та очного. Всі учасники цієї олімпіади отримують іменні сертифікати, а ті, хто набере найбільшу кількість балів у заочному турі, будуть запрошені до участі в очному турі 16 травня під час проведення Днів науки в БДПУ. На переможців чекає нагородження дипломами, які вони, в разі вступу до БДПУ, можуть долучати до документів, що подаються на розгляд стипендіальної комісії. Для шкіл-учасників також передбачений заохочувальний приз у вигляді електронних презентацій матеріалів декади (за вибором).

4 5

Оргкомітет декади фізико-математичних наук висловлює щиру подяку за співробітництво відділу освіти Бердянського міськвиконкому (завідувач В. М. Липський, методист М. В. Каширина), керівникам і вчителям математики і фізики шкіл №№ 3, 4, 5, 7, 9, 13, 16, гімназій №№1, 2, 3 і Бердянського муніципального ліцею, а також відзначає найактивнішу участь в організації та проведенні декади фізико-математичних наук викладачів кафедр математики та методики навчання математики, фізики та методики навчання фізики і студентів  Вікторії Мінакової, Наталі Мягченко, Оксани Якубенко, Валерії Черемісіної, Дмитра Коновалова, Христини Лавриненко, Віктора Булгакова та груп «підтримки»: 1ма, 2ма, 3ма, 4ма, 6ма.

 

Вікторія Жигірь,
голова оргкомітету,
декан ФФМКТО,
професор
Світлини з архіву факультету

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print