ДНІ НАУКИ – 2021

Студентська секція 2 «Історико-філософські проблеми сьогодення» звітної науково-практичної конференції БДПУ

11 травня 2021 року в межах Днів науки в БДПУ викладачі кафедри історії та філософії і здобувачі вищої освіти історичних спеціальностей провели роботу секції 2 «Історико-філософські проблеми сьогодення». Як і минулого року у зв’язку з карантинними обмеженнями учасники заходу працювали дистанційно, зустріч була проведена за допомогою платформи ZOOM. Але це не вплинуло на яскраві враження та позитивні рефлексії, якими учасники емоційно ділилися після конференції.

Приємно здивували здобувачі вищої освіти першого курсу, які підготували цікаві доповіді й жваво включилися в обговорення актуальних проблем вітчизняної та всесвітньої історії. Іншою особливістю цьогорічної конференції стало представлення доповідей не лише з історичних, а також археологічних та історіографічних питань і активне використання електронних презентацій. Можна констатувати, що робота другої секції пройшла досить вдало.

У роботі секції брали участь здобувачі першого та другого рівня вищої освіти спеціальностей 014 Середня освіта (Історія) та 032 Історія та археологія. Всього було заявлено 16 доповідей, присвячених дослідженню широких історичних, археологічних та історіографічних питань, пов’язаних з різними періодами вітчизняної та всесвітньої історії. Особливо варто відзначити такі доповіді юних науковців:

  • «Демембрація у поховальному обряді катакомбної культурно-історичної спільності на території Північного Приазов’я» (Здобувач першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 1 курсу Іван РЕВІН). Жваву дискусію викликало питання специфічних особливостей поховань катакомбної культури на території Пологівського району.
  • «Українці та тюркські народи: точки взаємовпливу» (Здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 2 курсу Ольга ЯКОВЕЦЬ). Після виступу учасниця на прохання учасників наводила приклади деміфологізації історії тюркських етносів на Півдні України  у сучасній українській історіографії та кіномистецтві.
  • «Волонтерські організації Бердянська в умовах воєнних дій на Сході України» (Здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 4 курсу Аліна НЕСТЕРЕНКО). Під час обговорення виникли питання щодо загальної кількості волонтерських організацій міста Бердянська в 2014-2021 рр. та відсоткового представництва з їх числа тих, які опікувалися наданням допомоги захисникам України на фронтових територіях Донбасу.
  • «Сексуальне насильство у добу Другої світової війни» (Здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 2 курсу Анна КАІРА). Жваву дискусію викликало питання чи потрібна українцям пам’ять про страждання інших етносів, в тому числі пов’язана з стражданнями етносів та груп населення, які в колективній пам’яті виступали й виступають в ролі «ворогів».
  • «Суди над відьмами на Правобережній Україні в XVII – XVIII ст.» (Здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 1 курсу Анастасія ЛУК’ЯНЧЕНКО). Доповідачу було задано кілька питань, зокрема, щодо характеристики типового соціального портрету «жінок-відьом» Правобережної України, особливостей дітовбивств, у скоєнні яких було оскаржено «відьом», а також стосовно наявності поширеності явища «чоловіків-відьмаків».

За активну участь у засіданні студентської наукової секції №2 «Історико-філософські проблеми сьогодення» здобувачі вищої освіти Аліна НЕСТЕРЕНКО (4 курс), Владислава ПРОЦЕНКО (4 курс), Софія БЕРЕЖНА (3 курс), Ольга ЯКОВЕЦЬ (2 курс), Анна КАІРА (2 курс), Анастасія ЛУК’ЯНЧЕНКО (1 курс), Андрій БАЙРАК (1 курс) були відзначені почесними грамотами гуманітарно-економічного факультету. Найкращою, натомість, була визнана доповідь здобувача першого рівня вищої освіти 1 курсу Івана РЕВІНА, який був нагороджений грамотою Бердянського державного педагогічного університету.

Модератори секції дякують всім юним учасникам конференції і бажають подальших успіхів у науці.


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print