До 160-річчя від дня народження Трохима Зіньківського

Цього року знаковою подією не лише для бердянців, а й для всієї України стало вшанування пам’яті талановитого прозаїка, драматурга, байкаря, публіциста, громадського діяча Трохима Зіньківського (1861–1891).

Його творчість вплинула на суспільство того часу і залишається актуальною в ХХІ столітті. Дуже прикро, що проблеми, які порушував наш земляк, мають відгук у сьогоденні. Однією з таких проблем є національне питання, що для українців завжди було одним з найважливіших. Т. Зіньківський осмислював проблему функціонування української мови, історію нашого народу, його керманичів та ін. Йому боліла тодішня бездержавність українців.

Студенти-філологи українських закладів освіти вивчають біографію, художні, наукові та публіцистичні твори нашого талановитого земляка. Філологи Бердянського державного педагогічного університету здійснюють шефство над його могилою. Студенти 2УМЛ групи факультету філології та соціальних комунікацій прийняли естафету від попередніх курсів – відвідали місце захоронення видатного письменника. Після прибирання могили посадили ніжні квіти – хризантеми.

Усі присутні сповнилися повагою до постаті величної людини. Моменти з його життя можуть слугувати кожному з людей прикладом та поштовхом для самовдосконалення. Його рішучість у навчанні та завзятість у творчості здатні надихнути кожного, хто має бажання йти уперед та досягати своїх цілей, не дивлячись на несприятливі обставини й невідповідне оточення.

Оксана АНГЕЛОВА,

студентка групи 2УМЛ
факультету філології та соціальних комунікацій


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print