До свята величі Першого вчителя

Напередодні Дня працівників сфери освіти неможливо було залишити поза увагою на факультеті психолого-педагогічної освіти та мистецтв проблему формування особистості вчителя початкової школи. Саме тому 1 жовтня ц. р. було проведено виховний захід «Мій ідеал Першого вчителя» в 21ПО гр. (кураторка – старша викладачка катедри початкової освіти Марина Нестренко).

У ході заходу було визначено, що досить часто на вибір педагогічного фаху серед молоді впливають учителі, які зустрічаються їм по життю: освічені, толерантні, енергійні… Ці образи назавжди викарбовуються в пам’яті та підсвідомо унаслідуються в майбутній професії.

Здобувачі вищої освіти переглядали фрагменти кінострічок, у яких було представлено різнохарактерні образи педагогів взагалі та початкової школи зокрема, аналізували й обговорювали їх особистісні якості, дискутували, щоб знайти відповіді на запитання: чи виникло у Вас бажання в чомусь наслідувати головного героя? чи хотіли б Ви, щоб у Вашої дитини був такий учитель? Таку діяльність було організовано для того, щоб кожний учасник міг визначити свій власний сукупний ідеал, якому намагатиметься відповідати в своїй майбутній професійній діяльності в Новій українській школі.

На завершення заходу отримані результати були закріплені арттерапевтичним прийомом: малювання отриманого образу вчителя початкової школи з інтерпретацією емоцій за допомогою кольорів.

Варто зазначити, що проведений захід виявився дуже ефективним для усвідомлення майбутніми вчителями початкової школи важливості розвитку власного емоційного інтелекту, здатності розв’язувати конфліктні ситуації та вміння знаходити індивідуальний підхід до кожної дитини.

За матеріалами катедри початкової освіти


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print