Дорослий автор із душею дитини

27 вересня  0 16.00 в актовій залі головного корпусу БДПУ пройшла зустріч із відомим українським дитячим письменником та поетом Іваном Андрусяком. Повна зала та оплески з перших хвилин звучали на честь митця.

Автор є одним із засновників конкурсу «Напишіть про мене книжку», який триває вже четвертий сезон поспіль. Ідея: спровокувати сучасних письменників (як досвідчених майстрів пера, так і новачків) спробувати написати книгу, в якій дитина або підліток побачить себе.

Іван Андрусяк презентував на зустрічі одну із своїх нових книг – «28 днів з життя Бурундука». Видавництво «Фонтан казок» на чолі з автором не працює з класикою та перекладами, а співпрацює із сучасниками, добра половина з яких – це гарні відкриття. Як зазначив автор, сучасній дитині дуже важко знайти книжки, в яких вони побачать себе, як героя. Більше того, з українськими книжками це ще складніше. Навіть маленькі дрібниці змінюють свідомість дитини. До книг часто немає головного відчуття – довіри.

У нас була змога запитати автора особисто, що спонукало його перейти з дорослих психологічних книг на дитячу літературу. Іван Андрусяк розповів, що він ніколи й не переставав бути дитиною. У його творчості йому допомогла його третя дитина – дочка Стефанія. Разом із нею він почав писати дитячі історії. Автор також наголосив, що в його оповіданнях завжди була «клепка». Тобто, книга у Івана Андрусяка є не просто історією, а гачком, що об’єднує усю родину. Найголовніше, що батько, який може мало приділяти уваги дитині, зрозуміє її краще і зможе спілкуватись при прочитанні, за спільною справою. 

На які жертви тільки не йшов письменник заради нової книги. Наприклад, зіпсувати сережку своєї жінки, щоб написати історію про алхіміка… Таке от творче життя! Історії про буденне та фантастичне – все це проходить крізь призму життя головних героїв автора Івана Андрусяка. До речі, на зустрічі він презентував не тільки власні історії, а й розповів про інших сучасних авторів та їх роботи. Тут і історії про «складні» проблеми дівчаток, «у який колір пофарбувати пасма», і пригоди про пацюка, що співає, або про гру в хованки з монстрами… Дитяча література є безмежною в плані фантазії. Усі межі між світами стираються, залишається лише щось чисте, таке тепле, казкове та чарівне… Книжки не з сатиричним гумором, а з доброю посмішкою, такою справжньою та по-дитячому наївною.

DSC_0433 DSC_0436

DSC_0439 DSC_0449

 

Альона Єрьоменко,
Олена Забітчук,

студентки-журналістки 4-Ж групи ФФСК БДПУ

Світлини авторів


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print