Дискурс керівників закладів освіти

За ініціативи Бердянського державного педагогічного університету, 25 листопада 2022 року було організовано семінар-дискурс «Реалії та виклики управління освітою в умовах війни в Україні»для керівників закладів освіти, що перебувають на тимчасово окупованих територіях Запорізької області. Ідея об’єднала управлінців Бердянської, Пологівської, Мелітопольської громад та міста Енергодара, загалом 70 учасників.

Вітальне слово проголосив заступник директора департаменту освіти Запорізької ОДА Віктор Захарчук.

Організатори визначили цікавий формат дискурс – спілкування, не «ми вам сказали», а «про власний досвід говорить кожен».  Було окреслено найбільш болючі та актуальні напрямки дискурсу. Це такі: здатність національної системи освіти до самозбереження та відновлення, особливості моніторингу якості освіти за умов он-лайн освіти, управління закладом освіти за умов його «клонування», аналіз ментальних зрушень учнів та педагогів, що перебувають за кордоном, чи на тимчасово окупованих територіях, феномен колабораціонізму в освіті та протистояння йому.

Встановлено, що керівники закладів освіти набувають унікального у світовій практиці досвіду управління освітою в часи війни. Міністр освіти Сергій Шкарлет говорить, що українська освіта поранена, але жива і бореться. Більше того, управління освітою у такий скрутний час набуває унікальних, випереджальних форм, які відповідають реаліям війни.

В дискурсі взяли участь науковці університету Василь Крижко (управління освітою), Максим Павленко (он-лайн освіта) та Ольга Фролова (феномен колабораціонізму).

Вичерпну інформацію довели до учасників дискурсу очільниця Бердянського відділу освіти Тетяна Фурманова та  начальниця управління освіти м. Енергодар Світлана Букрєєва.

Активну участь у дискурсі взяли Володимир Греб, Микола Закоморний, Наталія Данилова, Валентина Шопова, Олег Балабан та інші колеги.

За результатами дискурсу учасники прийняли резолюцію.

Кожен отримає сертифікат учасника та електронні варіанти сучасних підручників із управління освітою.

Василь Крижко


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print