Етнічне свято вишиванки в БДПУ

Щорічно у третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки. Бердянський державний педагогічний університет долучається до цієї святкової події, починаючи з травня 2009 року.

Перший захід з нагоди відзначення самобутнього свята було організовано за ініціативи Ганни Александрової, доцентки кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства факультету філології та соціальних комунікацій і присвячено ювілею видатного українського поета і співака, одного із основоположників української естрадної музики Володимира Івасюка.

Тож, не відступаючи від традицій, 20 травня ц. р. на майданчику біля 5б корпусу БДПУ на захід зібралися здобувачі вищої освіти та викладачі. Локація не випадкова – свято проходило біля унікального орнаменту національної «кам’яної вишиванки» на будівлі навчального корпусу.

З вітальним словом виступив ректор БДПУ, професор Ігор Богданов, він привітав усіх та наголосив, що «українська вишиванка нарівні з українською писанкою є одним із яскравих символів української культури. До того ж, одягаючи вишиту сорочку, демонструєш не тільки її красу й унікальність, але й засвідчуєш свою приналежність до віковічної української культурної традиції».

Святкове привітання продовжили студенти факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв, які подарували присутнім хореографічну композицію «Подих весни», а народний ансамбль народної пісні «Золотий гомін» – музичні композиції «Моя сорочка вишивана» та «Вишиванка».

Пам’ятне фото усіх гостей та учасників по завершенні заходу залишило в історії університету спогад про ще один прекрасний день у дружній родині БДПУ.

Також з нагоди свята студенти-журналісти та кафедра соціальних комунікацій підготували фотовиставку «Всесвіт Вишивки», яку можна подивитися у холі 5 корпусу БДПУ.

Ганна Дудка, Валентин Самойленко, Максим Ладний,

студенти спеціальності 061 Журналістика


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print