Фестиваль справжньої науки на кафедрі фізики та методики навчання фізики

У межах університетського Фестивалю науки, що тривав з 11 по 14 травня, на кафедрі фізики та методики навчання фізики відбувалися грандіозні наукові заходи. Серед них:

 • Екскурсії лабораторіями та кафедрами (доктор пед. наук, професор кафедри фізики та методики навчання Геннадій Шишкін та старший лаборант Олександр Федоренко);
 • Семінар-практикум «Цікаві фізичні задачі» (кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри фізики та методики навчання фізики Андрій Лазаренко);
 • VІ науково-пізнавальна конференція студентів та учнів шкіл «Космічні обрії людства» (кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри фізики та методики навчання фізики Андрій Лазаренко та старші лаборанти кафедри фізики та методики навчання фізики Дмитро Піменов та Вікторія Бондаренко);
 • Наукова секція «Прикладна фізика» (доктор технічних наук, завідувач кафедри фізики та методики навчання фізики Яна Сичікова);
 • Студентська конференція «Методика навчання фізики» (доктор пед. наук, професор кафедри фізики та методики навчання Геннадій Шишкін);
 • Викладацький круглий стіл «Наукові досягнення кафедри» (доктор технічних наук, завідувач кафедри фізики та методики навчання фізики Яна Сичікова)
 • Майстер-клас «Наноарт. Наука – це мистецтво» (доктор технічних наук, завідувач кафедри фізики та методики навчання фізики Яна Сичікова).

Також викладачі кафедри взяли активну участь у святкуванні Дня міжнародної діяльності. Під час проведення цього заходу Яна Сичікова розповіла про реалізацію персонального гранту «Наноарт. Наука – це мистецтво», який підтримує Європейський Союз за програмою «Дім Європи». Було обговорено особливості програми, лайфхаки подання заявок на грант, а також презентовано однойменний проєкт.

У ці дні наші викладачі також взяли участь у ІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції за міжнародною участю «Дистанційна освіта в Україні: інноваційні, нормативно-правові, педагогічні аспекти», що відбувалася на базі Національного авіаційного університету. Ігор Богданов та Яна Сичікова увійшли до організаційного комітету конференції.

Викладачі кафедри провели лекції-практикуми з сучасних досягнень науки для здобувачів вищої освіти всіх курсів. Доцент кафедри Валерій Білошапка доповів про сучасні підходи до моделювання наночастинок золота та срібла, презентував власні наукові доробки у галузі створення нановайєрів.

Доцент Ігор Рогозін провів лекцію, що була присвячена власним дефектам оксиду цинку, у межах якої ознайомив студентів з технологіями та методами дослідження дефектів.

Професори кафедри Олександр Школа та Геннадій Шишкін доповідали про наукові здобутки кафедри, що відомі далеко за межами України.

Родзинками наукової діяльності кафедри є проведення практикумів розв’язання нестандартних задач з фізики (доцент Андрій Лазаренко) та круглих столів, що присвячені космічній галузі (Вікторія Бондаренко, Дмитро Піменов).

Яна Сичікова презентувала проєкт «Наноарт. Наука – це мистецтво», провела ряд тематичних заходів, а саме: воркшоп «Наука – це мистецтво» для студентів та викладачів університету, майстер-клас «Як створити наноарт», круглий стіл «Нанотехнології сьогодні», презентацію «Настав час показати справжню красу науки» тощо.

Кафедра фізики та методики навчання фізики по праву вважається провідною кафедрою університету, адже викладачами кафедри реалізовуються держбюджетні дослідження, наукові гранти, наукові послуги, комерціалізація наукових досліджень тощо. Кафедра постійно виступає організатором міжнародних наукових конференцій, а свої наукові здобутки викладачі кафедри публікують у провідних виданнях світу та отримують патенти на винаходи і корисні моделі.

Пишаємося можливістю працювати у храмі науки – Бердянському державному педагогічному університеті. Бажаємо всім наукових інсайтів та надпродуктивності!

Наука – це прекрасно!)

Колектив кафедри фізики та методи навчання фізики


Поділитися:

 • Facebook
 • Twitter
 • LiveJournal
 • Print