Фестиваль студентського навчального кіно

     14 травня актова зала першого корпусу університету перетворилася на кінозал, де відбувався перегляд фільмів в межах фестивалю студентського навчального кіно «Україна: держава і право в історичній ретроспективі». Саме цей захід, організований студентами гуманітарно-економічного факультету, розпочав Дні науки-2018 в університеті.
   Фестиваль студентського навчального кіно став своєрідним звітом про впровадження на факультеті інноваційних технологій навчання за системою перевернутого навчання, коли студенти знайомилися з матеріалом заздалегідь, а на самому занятті відбувалося активне обговорення фільму з метою його удосконалення, на наступному занятті – ознайомлення з його новою версією. А вже готові фільми стануть основою для використання в майбутньому девайс-технології: студенти отримують електронну версію презентації, створеної на основі фільму, на мобільний телефон чи планшет та готують власні пропозиції щодо висвітлення матеріалу, а на закріплення матеріалу відбувається ознайомлення з фільмом.
   Протягом семестру студенти під керівництвом професора Костянтина  Баханова працювали над 12 проектами відповідно до кількості програмових тем, а результатом роботи стали навчальні фільми. Для роботи над ними студенти розподілилися на групи, кожна з яких мала підготувати 2-3 фільми. Обсяг не був обмежений часом, тому фільми відрізнялися за тривалістю (від 17 до 35 хвилин). На фестивалі було представлено 6 таких фільмів з курсу «Історія держави і права України», створених студентами 4 курсу гуманітарно-економічного факультету спеціальності «Історія» – майбутніми вчителями історії.
   Основними вимогами були – змістова повнота і правильність викладу; різноплановість і доцільність ілюстративного матеріалу; добра методична складова (наявність схем, таблиць, пояснень); завершеність сценарію та логічність загальної композиції; аудіосупровід (музика, ефекти); чіткий дикторський текст; використання комп’ютерних технологічних прийомів; творчий підхід та оригінальність.
   Саме за цими критеріями оцінювало студентські роботи журі, очолюване першим проректором, професором Ольгою Гуренко, у складі декана гуманітарно-економічного факультету, доцента Тамари  Макаренко, голови Ради молодих вчених БДПУ, доцента Яни  Сичікової, заступника декана ГЕФ, доцента Олени Авдєєвої, доцента кафедри правознавства Володимира  Мирошниченка.
   Перше місце посів фільм «Кримський ханат: від Золотої Орди до Російської окупації», друге місце і приз глядацьких симпатій виборов фільм «Перші державні утворення на теренах України», третє місце посів фільм «Держава і право на західноукраїнських землях у 20-х – 40-х рр. ХХ ст.»
   Окремі відзнаки, авторські книги, професор Костянтин Баханов вручив за глибину і науковість Олексію Короткому, за методичний супровід фільму Ксенії Руденко, за наполегливість у роботі Карині Кучер.

_DSC8151 _DSC8154

_DSC8156 _DSC8161

_DSC8173

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами кафедри)


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print