10 листопада святкується Всесвітній день науки в ім’я миру й розвитку. З цієї нагоди в Україні відбулося нагородження переможців українського етапу міжнародного конкурсу European Science Photo Contest («Європейський конкурс наукових фотографій»), що організований вільною енциклопедією Вікіедія. Понад 20 країн візьмуть участь у конкурсі впродовж цієї осені, й «Вікімедіа Україна» стала першою серед вікіосередків, провівши його впродовж жовтня. В Україні проект проходив за участі науково-популярних проектів «Дні науки» й «Моя наука».
Доцент кафедри методики викладання фізико-математичних дисциплін та інформаційних технологій у навчанні Сичікова Яна Олександрівна та студент 4 курсу 42 групи факультету фізико-математичної і технологічної освіти Ковачов Сергій Сергійович взяли участь в українському етапі конкурсу та вийшли до фіналу. Тепер на них очікує Європейський етап конкурсу.
Всього на конкурс було подано понад 1200 фотографій. Вікімедією було відібрано 160 найкращих світлин з п’яти номінацій: загальна категорія, мікрофотографії, колажі, нефотографічні зображення, люди в науці. Ці світлини винесено у окрему номінацію та розміщено у каталозі Вікісховища Best images from European Science Photo Competition 2015 in Ukraine. Серед 160 найкращих фото шість належать нашим авторам.
BBC Україна (веб-сайт Української служби Британської телерадіомовної корпорації) зробив власний рейтинг кращих наукових фото. З 1200 представлених на конкурс робіт було відібрано 9. Наші роботи увійшли до дев’ятки! Ці роботи можна переглянути за посиланням: http://www.bbc.com/ukrainian/multimedia/2015/11/151110_science_photo_contest_gallery_ko.
Конкурс ESPC започаткований вікіпедистами з Естонії як локальний 2011 року. Загальноєвропейська акція відбувається вперше в історії Вікіпедії 2015 року.
«Вікіпедія є одним з найважливіших чинників популяризації наукової інформації у світі – то ж треба, щоб вона не тільки описувала, але й показувала, що таке наука, – зазначає одна із організаторів проекту Ксенія Гулак. – Як і всі знання, зібрані у Вікіпедії та інших проектах Фонду Вікімедіа, ці зображення є вільними та доступними для використання всім людством».
Тож, побажаємо нашим науковцям подальших творчих успіхів та професійного натхнення!
Кафедра методики викладання фізико-математичних дисциплін
та інформаційних технологій у навчанні,
Факультет фізико-математичної і технологічної освіти