У Бердянському музеї «Подвиг» сьогодні, 24 лютого, відбулось урочисте відкриття виставки, приуроченої першій річниці революційних подій на столичному Майдані, війні з російськими загарбниками та їх ненаситними найманцями.
Пройшов рік з моменту, коли все в державі перевернулося, коли відбулась Революція Гідності, коли загинула Небесна сотня. Щоб нагадати людям про ці трагічні події та вшанувати пам'ять 8-и загиблих наших земляків, вирішили у музеї «Подвиг», філії Бердянського краєзнавчого музею, влаштувати виставку. Експонати, зібрані в одному місці завдяки зусиллям директора Людмили Ноздріної, хвилюють до глибини душі: шини з вулиці Грушевського, таганок, балаклави, рукавиці, шматочок обгорілої цегли, взятої біля самої столичної ялинки, фотокартки з епіцентру Майдану і з зони АТО, кітель працівника МВС, який повинен був захищати людей та виконувати свої обов’язки перед державою, але трагічно загинув, каска, бронежилет, берці тощо.
На виставці представлені різні стенди, але всі об’єднує трагічність подій, пов’язаних з експонатами: «Будемо гідні», «Пам’яті героїв небесної сотні», «Берегиня Таврії», «Наші Атланти». Про останній розповідали активісти університетського однойменного об’єднання Степан Герилів, Анетта Омельченко та Сергій Шарай: про те, як допомагають нашим солдатам на передовій, наскільки цінними під час війни є найелементарніші речі – вода та хліб; наголосили: якщо ти не воюєш, то зобов’язаний бути волонтером, це громадський обов’язок кожного. Анетта Іванівна поділилася враженнями від подій як мати – її син Олексій тепер знаходиться на війні в селі Піски Донецької області.
Учасниками відкриття виставки стали як молоді люди, студенти бердянських коледжів, також представники старшого покоління.
Ірина Шепєлєва,
студентка-журналістка БДПУ
Світлини Ірини Дєдушевої,
студентки БДПУ