Гостьова лекція як форма міжнародного співробітництва

Міжнародне співробітництво у сфері науки і освіти передбачає обмін досвідом і поглядами, фаховий діалог задля формування транснаціонального інтелектуального простору. У цьому контексті й реалізовується інтернаціоналізація вищої освіти, однією з форм якої є гостьова лекція фахівців-практиків, науковців і членів професорсько-викладацького складу для здобувачів вищої освіти.

Так, 10 червня відбулася гостьова лекція Марії Чикіль, кандидатки філологічних наук, доцентки, старшого викладача кафедри іноземних мов Білоруського державного педагогічного університету імені Максима Танка на тему «Особливості викладання іноземної мови представникам покоління Z» для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Середня освіта (Мова і література (англійська))».

Під час лекції спікерка зауважила, що вчитель іноземних мов має враховувати специфіку розвитку дітей, яких відносять до покоління Z, задля ефективнішої роботи з ними та оптимізації освітнього процесу. Зокрема, варто обернути використання гаджетів і соціальних мереж на інструмент для навчання іноземної мови, більше візуалізувати контент, додавати автентичні матеріали, враховуючи інтереси учнів.

У ході Q&A блоку магістранти змогли поспілкуватися з лекторкою із Республіки Білорусь. Пізніше вони поділилися своїми враженнями:

Тетяна Конюхова: «Лекція була змістовною і насиченою корисною інформацією, як працювати з учнями покоління Z. Лекторка представила підходи та інструменти у викладанні іноземної мови цієї категорії учнів, якими я зможу скористатися у своїй майбутній роботі».

Анастасія Славська: «Дякую за чудову і корисну лекцію викладачці з Республіки Білорусь. Я дізналася багато цікавої інформації з методики викладання англійської мови представникам покоління Z, що допоможе у моєму становленні як вчителя англійської мови».

Михайло Москаленко: «Онлайн-зустрічі з майстрами своєї справи є по-справжньому корисними. Так, відвідавши лекцію викладачки з Республіки Білорусь, я розширив своє розуміння покоління Z і отримав практичний інструментарій для навчання англійській мові таких учнів. Дякую Марії Юріївні за цікаву і корисну лекцію та плідне спілкування!»

Ірина Шиманович,

доцентка кафедри іноземних мов

і методики викладання


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print