Гостьові лекції для студентів Бердянського державного педагогічного університету

Відповідно до укладеної угоди про співробітництво між кафедрою дошкільної освіти БДПУ та кафедрою педагогіки і психології (дошкільної та корекційної) ім. Т. І. Поніманської РДГУ, зі здобувачами вищої освіти спеціальності 012 «Дошкільна освіта» відбулася гостьова лекція. Проводила онлайн-заняття доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки і психології (дошкільної та корекційної) імені проф. Т.І. Поніманської Рівненського державного гуманітарного університету Ілона ДИЧКІВСЬКА.

Лекція відбулася за допомогою платформи ZOOM, і була присвячена педагогіці видатного італійського гуманіста ХХ століття – Марії Монтессорі.

Професор Ілона ДИЧКІВСЬКА – член Міжнародної Монтессорі-Асоціації, має міжнародні сертифікати на звання «Монтессорі-учитель-методист» та «Монтессорі-учитель-експериментатор». Автор  багаточисельних монографій, підручників і навчальних посібників: «Інноваційні педагогічні технології», «М. Монтессорі: теорія і технологія», «Інноваційні педагогічні технології. Практикум», «Педагогіка М. Монтессорі: виклики сучасності».

Лекторка висвітлила концептуальні засади теорії М. Монтессорі, особливості змісту її технології, розкрила роль Монтессорі-педагогіки в контексті педагогічної інтеграції дітей з різними освітніми можливостями. Особливу цікавість у здобувачів вищої освіти  викликали презентації уроків номенклатури з дидактичним Монтессорі-матеріалом, а також демонстрація сучасного обладнання Монтессорі-класів.

Це була не звичайна лекція, а діалог, в якому кожен бажаючий отримував відповідь на питання, що його цікавить, мав можливість дискутувати та напрацьовувати нові ідеї щодо модернізації вітчизняної системи дошкільної та спеціальної освіти.

Практику гостьових лекцій між кафедрами РДГУ та БДПУ буде продовжено. У найближчий час запланована лекція доцента кафедри дошкільної освіти БДПУ Ірини УЛЮКАЄВОЇ з дисципліни «Історія дошкільної педагогіки» для здобувачів вищої освіти Рівненського державного гуманітарного університету.

 За матеріалами кафедри дошкільної освіти

Світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print