Нарешті, після майже 5 (!) років роботи щойно вийшла книга “Interurban Knowledge Exchange in Southern and Eastern Europe, 1870–1950” («Обмін знаннями між містами Південної та Східної Європи, 1870–1950»). У ній другий розділ – Igor Lyman and Victoria Konstantinova. “In Search of Best Practices Within the Confines of the Russian Empire: The Port City of Berdyansk” («В пошуках кращих прикладів в умовах обмежень Російської імперії: портове місто Бердянськ»).
Книга опублікована видавничим будинком Routledge, який позиціонується як провідний у світі видавець академічної літератури у галузі гуманітарних та соціальних наук.
Книга вийшла в серії «Routledge Advances in Urban History».
Анотація видання сформульована так: «На межі ХІХ та ХХ ст. міста у Південній та Східній Європі маркувались як «відстаючі». Нібито їм доводилося наслідувати моделі мегаполісів, таких як Лондон чи Париж. Однак ця книга показує, що такі різноманітні міста, як Барселона, Бердянськ, Будапешт, Львів, Мілан, Москва, Варшава та Загреб реалізовували власні плани модернізації. Найкращі практики містобудування та охорони здоров’я запозичувались у інших міст. Вони були еклектичними та новаторськими. Ця міжміська перспектива допомагає подолати застарілі уявлення про «центр і периферію»».
Зміст книги та деякі інші подробиці щодо неї можна побачити у викладеному тут флаєрі, одержаному з Барселони.
З 27 ілюстрацій, вміщених у книзі, 3 стосуються Бердянська. Причому одна з цих ілюстрацій – листівка з будівлею Бердянської чоловічої гімназії.
Історія підготовки цього видання є вельми показовою на фоні появи колективних монографій, які з’являються впродовж кількох місяців. Тож ця історія буде викладена дещо пізніше.
Routledge, Amazon та інші розмістили оголошення про початок продажу книги “Interurban Knowledge Exchange in Southern and Eastern Europe, 1870–1950”. Примірник у твердій обкладинці коштує 120 фунтів стерлінгів (за дисконтом – 96 фунтів стерлінгів), а електронної версії книги – 33,29 фунтів стерлінгів.
Ігор Лиман,
професор БДПУ