Наукова інтернет-комунікація: у БДПУ відбулася міжнародна конференція

21–22 жовтня 2020 року на базі факультету філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету відбулася VІІІ Міжнародна наукова інтернет-конференція «Мова і соціум: етнокультурний аспект».

Організаторами конференції виступили кафедра українського мови та славістики факультету філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету та Шуменський університет імені Єпископа Костянтина Преславського. У ній узяли участь 120 науковців.

Мета конференції – висвітлити актуальні проблеми сучасного мовознавства та методики викладання мов у контексті інноваційних процесів, що відбуваються на всіх мовних рівнях, з подальшим їх використанням у сучасних лінгвістичних та дидактичних дослідженнях; глибше пізнати доробок різних наукових шкіл України й зарубіжжя..

Конференцію започатковано у 2010 році. За час проведення в ній брали участь науковці з  Білорусі, Грузії, Республіки Болгарії, Польщі, Росії, Словацької Республіки, Узбекистану, Німеччини, Сполучених Штатів Америки, Китайської народної республіки та різних міст України.

Проблематика конференції широка й різноманітна, тематика заявлених доповідей охоплює різні напрями: соціологічний аспект вивчення мовних одиниць; психоетнолінгвістичні тенденції в сучасних дослідженнях соціуму; мова ЗМІ у соціокультурному просторі; слов’янські мови у їхній специфіці та взаємодії; типологія мовних символів; славістика в умовах глобалізації; текст і дискурс: художній, науковий, публіцистичний; Схід і Захід: міжкультурні комунікації; переклад: статус, проблеми, аспекти; літератури світу у їх перспективі; сучасні технології викладання філологічних дисциплін.

Матеріали конференції будуть опубліковані в електронному збірнику тез, який буде надруковано впродовж місяця.

Завідувач кафедри

української мови та славістики

Світлана ГЛАЗОВА


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print