Гостьова лекція в Центральноукраїнському державному університеті

13 травня 2023 року кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій Бердянського державного педагогічного університету Юлія Бєлова-Олейник завітала з гостьовою лекцією до здобувачів другого рівня вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології) Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка.

Тема лекції – «Технологія стабілізування рослин та їх використання у дизайні сучасного інтер’єру». Актуальність матеріалу полягає в необхідності формування системи компетентностей про перетворюючу діяльність людини як основи для навчання впродовж життя, що є одним із завдань програми “Технології” старших класів.

Юлія Юріївна зупинилася на актуальних тенденціях сучасного оформлення інтер’єрів приміщень із використанням екологічно чистих та безпечних матеріалів, одним із яких є стабілізовані рослини; ознайомила слухачів із можливостями тривалого зберігання рослин за допомогою стабілізуючих розчинів, з процесами промислової технології стабілізування квітів, рослин та мохів. Спікер розкрила секрети хімічного складу стабілізуючих речовин та їх впливу на фізичні та оптичні властивості рослин; окреслила важливість екологічної безпеки використання стабілізуючих консервантів у процесі обробки рослин для їх використання у житлових приміщеннях; зосередила увагу на позитивних та негативних сторонах впливу деяких речовин на естетичні якості та технологічні властивості рослин різних видів та класів. Найяскравішою частиною лекції була демонстрація авторських робіт Юлії Бєлової-Олейник з коментарями про технологію розробки та виготовлення дизайн-проектів із стабілізованих мохів, рослин та квітів для оформлення інтер’єрів різного призначення – від приватних осель до приміщень суспільного використання, як то офісні приміщення, готелі, кафе, ресторани, зони відпочинку, лекційні зали, бібліотеки, приймальні тошо.

Зустріч носила інтерактивний характер з високим рівнем зацікавленості: здобувачі освіти активно ставили запитання, висловлювали власні думки та побажання щодо майбутньої творчої співпраці та навчання цієї технології.

Після інноваційного формату проведення лекції розгорнулася жвава дискусія й рефлексія за участі викладачів кафедри та здобувачів освіти. Слухачі відзначили високий професіоналізм, педагогічну майстерність та компетентність Юлії Юріївни.

За матеріалами кафедри професійної освіти,
трудового навчання та технологій


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print