«Технології – це круто!» Бісероплетіння – як антидеприсант

Впевнена, що з мистецтвом бісероплетіння знайомі всі. Хтось бачив вироби із бісеру, хтось намагався вишивати бісером картини, хтось із задоволенням носить прикраси, виготовлені із бісеру. А хтось є професіоналом у цьому виді декоративно-ужиткового мистецтва.

Знайомтеся! Ганна Тангірбєрганова – студентка 3 курсу заочної форми навчання факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти спеціальності 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології). Мама сімох(!!!) дітей, красуня, оптимістка, староста групи, патріотка своєї країни. Продовжує працювати в системі освіти України, незважаючи на вимушене переміщення за межі України внаслідок бойових дій у рідному місті в Донецькій області. Майстриня по роботі з бісером.

Ганна народилася в маленькому хуторі на Донеччині. В 6 років переїхала з мамою та сестрами до міста Добропілля, що на Донеччині. В шкільні роки дуже полюбляла уроки української літератури та праці. Після закінчення 11 класу поступила в Лебединське педагогічне училище на спеціальність «вчитель початкових класів, педагог-організатор». Далі було сімейне життя, народження дітей, робота технічним працівником у школі. І майже через 15 років доля подарувала шанс знову навчатися.

-Ганна, як потрапили до БДПУ?

-Дідусь та мама наполягали на моєму подальшому навчанні у вузі. Тоді я, через п’ятнадцять років після закінчення школи, склала ЗНО та повідомила про свої наміри навчатися далі директору школи, де я працювала на той час. Він сказав, що бачить моє ставлення до дітей, бачить мої здібності до творчості і порадив поступати на вчителя трудового навчання до Бердянського державного педагогічного університету, оскільки у нас майже весь молодий педколектив – випускники БДПУ. На сімейній нараді вирішили, що вступаю до університету на спеціальність 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології). Дуже задоволена, що саме сюди попала вчитися, бо я навчаюсь у чудових викладачів, спілкуюся з надзвичайно чудовими одногрупницями.

-Ганна, чому саме робота з бісером приваблює Вас?

-Бо він неймовірний! Робота з бісером – це як медитація. Він допомагає мені відволікатися від усіх проблем! Перш за все, я багатодітна мама і мені треба час від часу релаксувати (сміється). В мистецтві мій відпочинок та моє усамітнення. Коли я працюю з бісером, я не чую нікого!

-Які напрямки роботи з бісером Ви вже засвоїли на заняттях в університеті, які вивчили самостійно?

-Вишивка бісером, плетіння виробів із бісеру на дротяній основі, плетіння бісером виробів інтер’єрного призначення, плетіння прикрас на станку ткацькою технікою і моє особливе кохання – виготовлення жіночих прикрас комбінованими техніками.

-Ганна, у своїй професійній діяльності Ви використовуєте свої знання та досвід зі створення краси із бісером?

-Так. З учнями виготовляємо нескладні вироби: фенічки, браслетки, брелоки, вишиваємо серветки або рушнички. Навіть мій син зацікавився бісерною технікою і зі мною разом плете різні прикраси.

-Які творчі плани на майбутнє?

-Зараз працюю над вивченням техніки плетіння виробів із бісеру за допомогою голки. Хочу наступного року в межах дипломного проекту презентувати мапу нашої України з її всіма звільненими територіями та державними кордонами 1991 року!

Користуючись нагодою, хочу анонсувати персональну виставку робіт Ганни Тангірбєрганової «Вальс перлин: сучасне бісероплетіння», яка відкриється на днях технологічної освіти під час Днів науки БДПУ на кафедрі професійної освіти, трудового навчання та технологій.

Слідкуйте за оголошенням!

К.п.н., доцент кафедри
трудового навчання та технологій
Юлія Бєлова-Олейник


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print