«Людина в мовному просторі:
історична спадщина, проблеми, перспективи розвитку»
17-18 травня у Бердянському державному педагогічному університеті відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Людина в мовному просторі: історична спадщина, проблеми, перспективи розвитку», організатором якої є кафедра іноземних мов і методики викладання факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ, а співорганізаторами – Маріупольський державний університет, Білоруський інститут правознавства (Республіка Білорусь), Muğla Sıtkı Koçman University (Республіка Туреччина).
Учасниками цьогорічної конференції стали науковці і педагоги з 10 країн світу – це Республіка Білорусь, Республіка Польща, США, Грецька Республіка, Аргентинська Республіка, Держава Ізраїль, Республіка Болгарія, Велика Британія, Грузія і, звісно, Україна.
Географічне розмаїття України репрезентоване вищими навчальними закладами усіх регіонів, таких як: Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова, Запорізький національний університет, Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького, Маріупольський державний університет, Харківський національний педагогічний університет імені Григорія Сковороди, Бердянський університет менеджменту і бізнесу, Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Житомирський державний університет імені Івана Франка, Київський університет імені Бориса Грінченка, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, Київський національний університет ім. Т. Г. Шевченка, Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, Дніпровський державний технічний університет, Харківська гуманітарно-педагогічна академія, Сумський національний аграрний університет, і Бердянський державний педагогічний університет.
Також учасником Міжнародної конференції стала педагогічна громада – вчителі-методисти, фахівці з іноземної філології різних закладів середньої та професійної освіти. Це – Бердянський муніципальний ліцей, Житомирський коледж культури і мистецтв імені Івана Огієнка, Миколаївський будівельний коледж Київського національного університету будівництва і архітектури, Бердянська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №16 з поглибленим вивченням іноземних мов, Бердянський медичний коледж, Ірпінська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 з вивченням іноземних мов (школа лінгвістики) ім. З. Алієвої, Волноваська загальноосвітня школа, Пологівський колегіум №1, загальноосвітні школи № 13 і 20 м. Бердянська. Загалом кількість учасників конференції налічує понад 140 осіб.
На відкритті конференції з вітальним словом виступили методист болгарської мови, відряджена Міністерством освіти і науки Республіки Болгарія до Лалка Денчева, які привітали учасників конференції зі святом науки та акцентували на важливості міжнародної співпраці у галузі освіти і науки.
Під час пленарного та секційних засідань були представлені та обговорені актуальні проблеми навчання іншомовної комунікації, сучасного літературознавства, питання синтактики, семантики і прагматики мовних одиниць, лексики і фразеології в сучасній парадигмі знань, когнітивних аспектів мови та мовлення, дискурсивних парадигм в сучасних лінгвістичних дослідженнях, а також важливі проблеми міжкультурної комунікації і перекладознавства.
Цікавою в контексті антропологічних студій людини в мовному просторі було відзначено доповідь докторантки Манчестерського університету (Велика Британія) Anna Balazs, яка наразі проходить практику в Маріуполі на базі Маріупольського державного університету, досліджуючи, які культурні та урбаністичні зміни відбуваються в просторі прикордонного індустріального міста та його мешканців після 2014 року.
Тож, консолідація наукової та освітянської думки під час проведення ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «» щодо актуальних проблем мовознавства, методики навчання іншомовної комунікації та літературознавства сприятиме міжнародному науково-практичному діалогу в напрямку руху до модернізації сучасної освіти і науки.
За матеріалами кафедри іноземних мов і методики викладання