Інновації у дошкільній та початковій освіті: співпраця з LEGO Foundation

23 лютого 2021 року представники Бердянського державного педагогічного університету були присутні на онлайн-зустрічі для закладів вищої освіти, які впроваджуватимуть спецкурси «Навчання через гру», «Діяльнісний підхід у початковій школі» для підготовки педагогічних працівників закладів дошкільної освіти та початкової школи, відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між МОН України та LEGO Foundation.

Учасниками від нашого навчального закладу були: перший проректор БДПУ, доктор пед. наук, професор Ольга ГУРЕНКО, канд. пед. наук, доцент кафедри початкової освіти Катерина СТЕПАНЮК, завідувач кафедри дошкільної освіти, канд. пед. наук, доцент Ірина УЛЮКАЄВА, старший викладач кафедри дошкільної освіти, канд. пед. наук Юлія СЕМЕНЯКО.

Проєкт спрямований на зміну підходів педагогів у дошкіллі та переорієнтації освітнього процесу з школяризації на ігрові та діяльнісні методи навчання, спрямовані на всебічний розвиток дитини, а не лише інтелектуальний, що є передумовою вибудови наступності з новою українською початковою школою.

Оксана РОМА, глава The LEGO Foundation, виступила з темою доповіді «Підхід «Навчання через гру»: розставляємо акценти». Спікерка ознайомила присутніх із основними питаннями щодо впровадження проєкту у закладах вищої освіти України,  окреслила перспективи подальшої співпраці з БДПУ в рамках меморандуму; зробила акцент на тому, що «гра – це не п’ятихвилинка, не окремий рутинний момент, не фізкультхвилинка, не сюрпризний момент, а спосіб світобуття для дитини, а для педагога – стан свідомості, менталітет, спосіб мислення, спосіб взаємодії з дитиною і світом в цілому». Учасників онлайн-діалогу ознайомили з досвідом роботи освітян Запорізької області.

У рамках співпраці найближчим часом розпочнеться систематична методична підтримка (серія тренінгів) та супровід педагогів, залучених до проєкту. Перша зустріч видалася інформаційно насиченою та продуктивною, впевнені – ЩО ДАЛІ – ТО ЦІКАВІШЕ!

старший викладач кафедри дошкільної освіти,

канд. пед. наук Юлія СЕМЕНЯКО

світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print