У БДПУ відбувся перший ІТ-форум

23 лютого цього року у Бердянському державному педагогічному університеті відбувся перший ІТ-форум, який було організовано на базі кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти.

Ця вагома подія стала своєрідною платформою для обміну найсучаснішими знаннями, ініціативами, а також результатами досліджень молодих та майбутніх науковців з метою вдосконалення, просування співробітництва, різноманітності, а також створення ІТ-спільноти БДПУ.

Місія форуму полягає в розробці загальних ідей, цінностей, критеріїв оцінки, стандартів і практики для підвищення якості освіти за допомогою обміну досвідом та співпраці педагогів та учнів, викладачів та студентів, стейкхолдерів та працівників освіти.

Людство стрімко розвивається, послуговуючись здобутками науки, новими знаннями і технологіями, основою яких є фізика, математика, інформатика, штучний інтелект, робототехніка, медицина. Тому на форум були запрошені всі охочі, щоб показати головні тренди шкільної та вищої освіти, продемонструвати регіональний зв’язок з виробництвом у нашому місті.

Привітали гостей та учасників форуму декан факультету ФМКТО, професор Вікторія Жигірь та завідувач кафедри КТУНІ Віталій Хоменко. Вони наголосили, що ми спроможні готувати високопрофесійних ІТ-фахівців, тому постійно проводимо різні заходи для школярів та студентів в сфері спортивного програмування, робототехніки, комп’ютерного дизайну та інформаційних технологій.

Відповідно до програми форуму відбулася низка заходів.

Зокрема, пройшов відбірковий етап першого туру олімпіади зі спортивного програмування за правилами ACM ICPC для школярів і студентів міста (керівники – Володимир Лаврик, Олександр Сосницький, Андрій Дубінін) та нагородження його переможців.

Також відбулося нагородження призерів України у другому дивізіоні ACM ICPC 2020 року – команди BDPU_Code_Junkies у складі Євгена Заволоки, Дмитра Венецького, Владислава Меснянкина, Владислава Межуєва (керівник – Олександр Сосницький). Вони є діючими призерами України зі спортивного програмування світової першості ACM ICPC з 2019 року (у другому дивізіоні).

У рамках форуму відбулася низка презентацій. Так, було презентовано новий Науково-технологічний центр факультету ФМКТО (керівник – Олександр Сосницький). Його створено як перший ІТ-кластер Бердянська, одним із підрозділів якого став новий, спільний з Інститутом проблем штучного інтелекту МОН та НАН України відділ Інтелектуальних безпілотників на базі БДПУ. Тож паралельно відбулася і презентація цього відділу. Треба зазначити, що у новоствореному структурному підрозділі працюють успішні студенти факультету (Роман Малий, Артур Кім, Олександр Радченко, Марк Буркут, Ілля Антонюк), а це дає нашому місту перспективу стати одним з інтелектуальних центрів України.

При Науково-технологічному центрі факультету працюють Школа професійного програмування та Школа нових інформаційних технологій для школярів, студентів і вчителів, а у рамках форуму також відбулася презентація нової Школи інтелектуалів для школярів і всіх бажаючих містян Бердянська (керівник – Олександр Сосницький).

Далі за програмою форуму відбулося нагородження учнів та вчителів закладів освіти міста за результатами першого туру олімпіади з «Комп’ютерного дизайну» (керівники – Олександр Сосницький, Лілія Павленко), метою якої було підвищення рівня оволодіння сучасними технологіями використання програмних засобів растрової та векторної графіки шкільної молоді.

Важливою складовою форуму стала зустріч зі стейкхолдерами міста Бердянська, а саме: Іллєю Смирновим «WEBCASE», Олексієм Неробєєвим «WEB ORACLE», Катериною Затєєвою «Комп’ютерна Академія ШАГ (або IT STEP)»). Висловлюємо їм велику подяку, як постійним спонсорам, що нагородили всіх учасників відбіркового етапу першого туру олімпіади зі спортивного програмування!

Дякуємо всім за участь та висловлюємо сподівання, що ІТ-форум БДПУ стане постійним науково-технічним заходом у нашому місті!

Сюжет про цю подію можна переглянути за посиланням

Ганна Алєксєєва,

кандидат педагогічних наук,

доцент кафедри КТУНІ ФФМКТО

Світлини з архіву кафедри КТУНІ


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print