У рамках VI Всеукраїнського науково-практичного семінару «Мистецька освітня галузь: методики, технології», який проходив 1-4 березня 2021 року на базі кафедри музичного мистецтва факультету педагогіки та психології Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, доцентка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Віра Бурназова презентувала пленарну доповідь «Підготовка фахівців за освітньо-професійною програмою «Середня освіта (музичне мистецтво та англійська мова) в контексті реалізації тенденцій Європейського освітнього простору», а доцентка Вікторія Григор’єва взяла участь у секційному засіданні «Професійна підготовка (вокально-хорова) учнів і студентів».
У пленарних доповідях було порушено низку важливих питань щодо інноваційних методичних підходів у викладанні музичного мистецтва / інтегрованого курсу «Мистецтво» в початкових класах закладів загальної середньої освіти, а такожпредметів мистецької освітньої галузі в закладах вищої освіти знаними в Україні науковцями, авторами підручників з інтегрованого курсу «Мистецтво» для Нової української школи та «Мистецтво», а саме Людмилою Масол, професоркою кафедри філософії і освіти дорослих Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти Державного закладу вищої освіти Університет менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України, кандидаткою педагогічних наук; Людмилою Аристовою, доценткою кафедри музичного мистецтва Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, докторкою філософії в галузі освіти; Оксаною Комаровською, завідувачкою лабораторії естетичного виховання та мистецької освіти, докторкою педагогічних наук, старшою науковою співробітницею Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України та Вікторією Рагозіною, провідною науковою співробітницею лабораторії дошкільної освіти і виховання Інституту проблем виховання НАПН України, кандидаткою педагогічних наук, старшою науковою співробітницею, головною редакторкою Всеукраїнського науково-методичного журналу «Мистецтво та освіта».
У ході спілкування з колегами-однодумцями окреслено перспективи подальших пошуків у руслі даної проблематики, які будуть стосуватися інших цікавих інноваційних методичних знахідок, спрямованих на поєднання емоційного, естетичного та раціонального у навчанні, на розвиток не тільки творчої індивідуальності учнів, але і на сприяння «озброєнню» вчителя музичного мистецтва новітніми технологіями у музично-освітній індустрії.
Співорганізаторами науково-практичного семінару виступили Миколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського, Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова та Бердянський державний педагогічний університет.
Особлива подяка за організацію VI Всеукраїнського науково-практичного семінару Людмилі Аристовій – доцентці кафедри музичного мистецтва Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, докторці філософії в галузі освіти.
За матеріалами кафедри теорії та методики
навчання мистецьких дисциплін