Інтелектуальний онлайн конкурс на фізматі

Доброю традицією останніми роками у рамках тижнів науки стало проведення на факультеті фізико-математичної, комп’ютерної і технологічної освіти університету інтелектуальних змагань студентів і школярів міста у формі брейн-рингу. У цьому році через відомі причини цей формат був суттєво змінений. У рамках святкування 90-річчя Бердянського державного педагогічного університету кафедрою фізики та методики навчання фізики протягом останніх двох тижнів було організовано і проведено незвичний пізнавальний захід – інтелектуальний онлайн конкурс на тему “Фізика навколо нас”.

Майбутні бакалаври і магістри усіх курсів, форм навчання і спеціальностей факультету за відповідним посиланням у гугл-формі мали можливість проявити власну ерудицію, винахідливість і кмітливість у вирішенні різного типу цікавих запитань-завдань фізичної тематики за такими рубриками: “Наука”, “Історія”, “Геній”, “Парадокс”, “Експеримент”, “Спорт”, “Задача”. Незважаючи на незначну перевагу фізиків, студенти інших спеціальностей факультету виявили неабиякі творчі здібності, жагу до перемоги і склали їм гідну конкуренцію. Здобувачі пропонували власні відповіді на такі незвичні питання: “Чи може об’єкт одночасно перебувати у трьох станах (спокою, рівномірного і рівноприскореного руху)?”; “Як на Землі можна опинитися у стані невагомості?”; “Чому дорівнює сума двох швидкостей 0,5с і 0,6с?”; “Чи можна зупинити фотон?”; “Хто отримав першу Нобелівську премію з фізики?”; “Праці якого фізика-філософа, що не містили жодної формули, вивчали в університетах Європи протягом багатьох століть?”; “Без чого неможливо визначити масу атома будь-якої речовини?”; “Який прилад може бути мілі- і мікро-, але ніколи макро-”? “Яка частинка має відношення до легкої атлетики?”; “Що, на думку А.Ейнштейна, є найтемнішим місцем фізики?” та багато інших. Розв’язання нестандартних фізичних задач передбачало демонстрацію студентами предметних знань, умінь працювати з графічною інформацією, володіння математичним апаратом.
За результатами набраних балів було визначено переможців конкурсу, якими стали: магістри (Дар’я Близнюк, Владислав Бондаренко, Катерина Тиховод, Володимир Бондаренко) і бакалаври (Світлана Камуля, Олексій Косухін) спеціальностей 014 Середня освіта (фізика) та 105 Прикладна фізика і наноматеріали, а також бакалаври (Олесь Архіпов, Анна Хацько) спеціальностей 015 Професійна освіта (цифрові технології, енергетика). Усі переможці та учасники конкурсу (загалом близько 50 осіб) під час підсумкової зустрічі у форматі зум-конференції отримали відповідні сертифікати, подякували його організатору (асистенту кафедри фізики та методики навчання фізики Вікторії Бондаренко) та висловили сподівання і бажання провести подібний захід у найближчий час у рідних університетських стінах.

Професор кафедри фізики та методики навчання фізики БДПУ
Олександр Школа


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print