Іще одна лабораторія готова до роботи!

У п’ятницю, 6 грудня, в 1А корпусі БДПУ студенти факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти разом із доцентом кафедри фізики та методики навчання фізики Андрієм Лазаренком презентували методичний кабінет із щойно придбаними вимірювальними приладами для практичного вивчення та дослідження природничої науки – фізики.

Цьогоріч завдяки участі у програмі Міністерства освіти і науки України щодо модернізації фізичних лабораторій, в яких навчаються студенти спеціальності «Середня освіта (фізика)», університет придбав за рахунок видатків загального фонду державного бюджету нове обладнання для методичного кабінету фізики вартістю близько півмільйона гривень. Це дозволить підвищити рівень практичної підготовки майбутніх вчителів, оскільки покращить наочність демонстрацій та дозволить виявити сутність фізичних процесів.

Варто акцентувати, що обладнання розроблене австрійською фірмою, має цифрове начиння, а тому може бути під’єднане до комп’ютера через сенсор, де досліди проводяться на похилій дошці, де всі результати вимірювання можна виводити на екран комп’ютера, будувати графіки, знімати цифрові значення та обробляти їх у різному масштабі. Це свідчить про надзвичайно великі можливості цього обладнання, що при підготовці вчителя до сучасної школи стане вкрай необхідним.

Як працює обладнання та як ним користуватися продемонстрували студенти-фізики: Дар’я Дрожча, Катерина Леонова, Владислав Бондаренко та Надія Тюк. Вони обережно, проте впевнено запускали в дію вимірювальний комплекс вчителя, генератор високої напруги (генератор Ван-дер-Ваальса), катушку Томпсона, демонстраційний набір курсу оптики на магнітній дошці та комплект приладів для вивчення електричних кіл.

Усі ці прилади просто перевертають світогляд звичайної людини про таку науку як фізика. Це захопливе видовище, яке надзвичайно приваблює і зацікавлює.

Сергій Сінча, «Університетське слово»
Фото: Артем Ковальов


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print