На це урочистя 11 грудня до університетської конференц-зали викладачів, студентів, гостей запросила кандидат історичних наук, доцент кафедри правознавства, завідувач навчальної археологічної лабораторії Валентина Папанова, щоби з радістю повідомити, що новий кабінет археології та краєзнавства готовий до відкриття.
Із привітальним словом до всіх присутніх звернулась проректор БДПУ, професор Ольги Гуренко. Вона вручила подяки ректора БДПУ, професора Ігоря Богданова: Арсенію Голику – за багаторічну допомогу навчально-археологічній лабораторії та археологічній експедиції БДПУ на розкопках курганського могильника № 2435 доби бронзи поблизу села Воскресенка Пологівського району Запорізької області в серпні-вересні 2019р.; учасникам групи «Imaginemaze» Олексію Косову, Віктору Галіцину та Денису Тарановському – за співпрацю з навчально-археологічною лабораторією гуманітарно-економічного факультету БДПУ.
Археологічне товариство «Ольвія-Арго», яке представляли Федір Каїра (голова), Олена Адієва, Андрій Токовенко, Арсеній Голик та Олексій Короткий передало кабінету археології та краєзнавства артефакти, банери, під світку для вітрин, лупу та інше обладнання з виставки «Тайни степових пірамід», яка була діючою з 1 червня по 30 вересня 2019 р. у краєзнавчому музеї. До речі, серед організаторів була і навчальна археологічна лабораторія ГЕФ.
Група «Imaginemaze» передала до кабінету бивень мамута, який хлопці знайшли у жовтні цього року у схилах Азовського моря.
Згодом усі охочі мали можливість завітати до аудиторії № 153, яка відтепер іменується «Кабінетом археології та краєзнавства», щоби наяву побачити археологічні знахідки, послухати від В. Папанової про історії їх «народження» та які завдання виконуватиме новостворений кабінет…
Цей кабінет відкрився завдяки підтримці ректора БДПУ, професора І.Т. Богданова, декана ГЕФ доцента Т.П. Макаренко та всіх небайдужих людей.
«Університетське слово»
Світлини редакції