15 березня ц. р. у Києві проходив День фінської освіти. Це офіційний старт і презентація проекту «Навчаємося разом», що передбачає підтримку фінськими експертами реформи шкільної освіти в Україні.
У відкритті проекту взяли участь: Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, Генеральний директор Фінської національної агенції з освіти Оллі-Пекка Хайнонен, Посол Фінляндії в Україні Юха Віртанен, керівник сектору співробітництва Представництва Європейського Союзу в Україні Стефан Шленінг, вчителі та викладачі з усієї України, модератор заходу – куратор соціальної ініціативи «Право на освіту» Наталія Мосейчук.
Лілія Гриневич на відкритті проекту, зокрема, зазначила: “В першу чергу, нас об’єднують з фінською освітою цінності. Ми хочемо і вже поклали в основу реформи інтерес і підтримку кожної дитини. Ми виходимо з того, що кожна дитина має почуття гідності, має потенціал, який можна розвивати. І ми маємо знайти спосіб, щоб підтримати кожну дитину… Наші колеги, фінські експерти, об’єднані з нами цією метою”.
У роботу проекту включено факультет психолого-педагогічної освіти та мистецтв БДПУ (декан – професор Людмила Коваль), викладачі якого вже брали участь у численних тренінгах, курсах з проблеми підготовки майбутніх учителів початкової школи в умовах НУШ. Вже неодноразово піднімалося питання процесу модернізації професійної підготовки майбутнього першого вчителя в ЗВО, проте горизонтальна траєкторія підготовки вчителів дещо виключала цей аспект. Відповідно у рамках цього проекту будуть задіяні численні ЗВО за підтримки фінських колег, які працюватимуть та координуватимуть зусилля з вище окресленої підготовки.
На презентацію проекту були запрошені керівники численних міських відділів освіти та завідувачі кафедр початкової освіти ЗВО (завідувач кафедри початкової освіти ФППОМ – професор Алла Крамаренко).
У цілому проект спрямовано на підвищення якості освіти та суспільне сприйняття української освіти. Планується спільна розробка нової комунікаційної стратегії МОН щодо підвищення обізнаності широкого загалу щодо концепції Нової української школи. Також буде надано підтримку в розробці сучасних навчальних матеріалів, в тому числі для учнів з особливими потребами.
У рамках Дня фінської освіти відбулась виставка сучасного шкільного обладнання.
Наступним етапом проекту є робота над розробками програм з методик навчання предметів відповідно до вимог НУШ.
«Університетське Слово»
(за матеріалами кафедри початкової освіти)
Світлини з архіву кафедри)