Карантинні обмеження – не перешкода для міжнародної співпраці науковців!

28 вересня відбулося пленарне засідання Міжнародної наукової конференції «Роль інформації та технологій в побудові посткоронавірусного світу».  Захід організовано Вищою технічною школою в Катовіце (Польща) спільно з Бердянським державним педагогічним університетом, а також з Академією державної пенітенціарної служби, Вищою школою економіки і державного управління в Братиславі, Інститутом дослідження просторового розвитку, Мелітопольським державним педагогічним університетом імені Богдана Хмельницького, Національним педагогічним університетом імені М. П. Драгоманова, Національним університетом «Запорізька політехніка», Національним університетом цивільного захисту України, Одеським національним політехнічним університетом, Одеським національним університетом імені І. І. Мечникова, Харківським національним технічним університетом сільського господарства імені Петра Василенка та Херсонською державною морською академією.

Конференція проходила на платформі ZOOM. Модератор конференції – Тетяна Несторенко, к.е.н, доц. Бердянського державного педагогічного університету, Visiting Professor Вищої школи технічної в Катовіце.

З теплими словами привітання до учасників конференції виступили д.пед.н., завідувач кафедри професійної освіти та інноваційних технологій, ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника»Оксана Джус, д. пед. н., завідувач кафедри іноземних мов Національного університету біоресурсів і природокористування Вікторія Дьоміна,к. психол. н,доцент кафедри загальної психології ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» Ірина Остополець, к. біолог. н, доцент кафедри біофізики і фізіології Донецького національного університету імені Василя Стуса Зорина Боярськата ін. Всі доповідачі підкреслили важливість і своєчасність означеного наукового заходу, його масштабність, наукову і практичну спрямованість.

Великого резонансу викликало обговорення актуальних проблем реалізації дистанційного навчання у вишах України, Польщі, Словаччини в період карантину. Ректор Вищої технічної школи Александер Остенда розказав, що в польських вишах за рекомендаціями Міністерства освіти Польщі на освітніх програмах з медицини лише 20% навчального теоретичного матеріалу можна викладати дистанційно. Практичні і лабораторні заняття проводяться очно в лабораторіях і в обладнаних навчальних кабінетах зі студентами по підгрупах. На освітній програмі з архітектури відсоток дистанційних занять має бути ще меншим – не більше 10%. В підгрупі має бути не більше 5 осіб. Тому студенти навчалися влітку, закінчуючи попередній семестр у вересні 2020 р. І вже з жовтня місяця починається навчання в новому 2020/2021 навчальному році. Ректор ВТШ в Катовіце анонсував наукові і творчі заходи, які заплановано на 2020–2021 н. р. в рамках Міжнародного наукового проєкту «Євроінтеграція в освіті, науці і культурі».

В словацьких вишах, як зауважила Надія Дубровіна, доктор Вищої школи економіки і державного управління в Братиславі (Словаччина), студенти 1 курсу починають навчання з 21 вересня очно, студенти старших курсів – дистанційно. Вона розказала про вплив демографічної ситуації на систему освіти Словаччини, поділилася особливостями організації навчального процесу для студентів-іноземців.

Викладачі українських і європейських вишів обговорили проблеми впровадження новітніх технологій навчання, раціонального і доцільного використання цифрових інструментів. Так, Вікторія Біликпрезентувала досвід навчання студентів у Хмельницькому національному університеті за допомогою корпоративної системи дистанційного навчання. Про технології навчання на платформі Moodle розказали викладачі Львівського національного торговельно-економічного університету Наталія Лободата Одарка Чабанюк. Цікавою і змістовною була доповідь доктора економічних наук Одеського національного політехнічного університету Чукурної Олени. Вона презентувала аналіз ставлення до дистанційного навчання студентів вишу, розкрила деякі аспекти економічної складової карантинних заходів.

В’ячеслав Осадчий  – д. пед. н., проф., завідувач кафедри інформатики і кібернетики Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького – та Андрій Карпенко– д. е. н, професор кафедри економіки та митної справи Національного університету «Запорізька політехніка» – анонсували свої науково-дослідні проєкти та запросили до співпраці колег споріднених спеціальностей з України та Європи.

Жваву дискусію підтримували В’ячеслав Бабич (ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка»), Любов Боровік (Херсонський державний аграрно-економічний університет), Юлія Півненко (КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти»), Любов Прокопів (ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника») та інші.

Замість запланованих 1,5 год. пленарне засідання конференції тривало вдвічі більше часу. Науковці охоче спілкувалися, ділилися лайфхаками організації дистанційного навчального процесу, обмінювалися контактами та планували подальшу співпрацю.

Після пленарного засідання у вишах продовжилась робота в секціях. За результатами конференції академічним видавництвом польського вишу буде видано колективні монографії, які будуть мати польський ISBN та розміщені  на сайті Вищої школи технічної в Катовіце.

За матеріалами гуманітарно-економічного факультету

Світлини: Ірина Остополець, Дмитро Несторенко


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print