«Хімія? Алхімія? Ні! – Електрохімія!» – майстер-клас синтезу наноструктур

«Теорія – це те, у що не вірить ніхто, крім її автора. Експеримент – те, чому вірять всі, крім його автора» (А. Ейнштейн)

У межах виконання гранту на персональний проєкт Яни Сичікової «Наноарт. Наука – це мистецтво», який підтримує Європейський союз за програмою «Дім Європи», відбувся черговий майстер-клас синтезу наноструктур «Хімія? Алхімія? Ні! – Електрохімія!».

Майбутні фізики, енергетики та наноматеріалознавці мали можливість долучитися до процесу створення нанооб’єктів на поверхні напівпровідників. Науковці кафедри фізики та методики навчання фізики Яна Сичікова, Геннадій Шишкін, Андрій Лазаренко ознайомили здобувачі з технологіями синтезу наноматеріалів.

Доцент кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій Юрій Єфименко розповів про особливості принципової схеми електрохімічної технології. Лаборанти Вікторія Бондаренко та Дмитро Піменов відповідали за технічну сторону питання та консультували здобувачів щодо особливостей проведення експериментів, ведення журналу лабораторних випробувань, складання протоколу лабораторних досліджень тощо.

Найталановитіші студенти факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти Олександр Медведенко, Катерина Тиховод та Владислав Бондаренко підбирали режими обробки кристалів, рецептур травників та умов травлення. Така злагоджена робота досягається завдяки професіоналізм усіх учасників. Та найголовніше – жага нових знань та наукових інсайтів. Адже саме так відбувається справжній науковий експеримент, результатом якого є «народження» нанооб’єктів на поверхні кристалів.

Наноструктурування напівпровідників – це багатостадійний процес. Мають місце синергетичні явища, що є наслідком самоорганізації росту пор. Це призводить до великого розмаїття наноматеріалів та вражає уяву. Настав час побачити справжню красу науки!

Колектив кафедри фізики та методики навчання фізики


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print