Гостьові лекції для здобувачів вищої освіти освітньо-професійної програми «Початкова освіта»

24-26 травня ц. р. деканом факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв д. п. н., проф. Людмилою Коваль було організовано серію гостьових лекцій на платформі Zoom для здобувачів першого та другого рівнів вищої освіти, які прочитала авторка підручників з математики для початкової школи д. п. н., проф., член-кореспондент НАПН України, завідувачка катедри математики та методики її навчання Державного закладу «Південоукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського» Світлана Скворцова.

Метою цих лекцій було ознайомити майбутніх фахівців з особливостями роботи за підручниками математики для початкової школи, що були створені на основі нового Державного стандарту (2018 р.).

Лекторка звернула увагу на організацію навчальних досліджень при вивченні нумерації в 1-4 класах (за підручниками С. Скворцової, О. Онопрієнко), продемонструвала міні-кейси, арифметичні штанги, цифри-шершавички, наголосила на психофізіологічних особливостях молодших школярів цифрового покоління.

Світлана Олексіївна звернула увагу майбутніх учителів початкової школи на дослідженнях у навчанні арифметичних дій додавання і віднімання з використанням математичних матеріалів, що вивчаються в курсі початкової школи, розкрила секрети таблиці Піфагора та продемонструвала роботу зі схематичними моделями при розв’язуванні простих і складених задач.

Незважаючи на онлайн-формат, лекційні заняття викликали жвавий інтерес у майбутніх фахівців та пройшли в теплій атмосфері активного спілкування з викладачкою. Проведення занять такого формату, на думку здобувачів вищої освіти, сприяють більш ефективному формуванню фахових компетентностей, досягненню відповідних програмних результатів навчання.

Сподіваємося, що проведення таких гостьових лекцій стане гарною традицією на факультеті психолого-педагогічної освіти та мистецтв.

Щиро дякуємо шановній колезі за співпрацю!

За матеріалами катедри початкової освіти.


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print