Клінічна практика студентів – крок до професії фізичного терапевта, ерготерапевта

Однією з важливих складових освітнього процесу в Бердянському державному педагогічному університеті є практична підготовка студентів. Не виключенням стала і клінічна практика майбутніх фахівців з фізичної терапії, ерготерапії, яких готує кафедра біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації за спеціальністю 227 «Фізична терапія, ерготерапія».

У поліклініках, лікарнях, центрах реабілітації, безпосередньо в стаціонарах біля ліжка хворого майбутній спеціаліст має підтвердити свої теоретичні знання та довести свою спроможність стати в майбутньому кваліфікованим фахівцем з реабілітації.

Саме тому організації і проведенню клінічної практики студентів випускова кафедра, навчальний відділ та інші підрозділи університету надають великої уваги і неухильно контролюють цей процес. Завдання перед студентами стоять серйозні: освоїти програму, виконувати завдання, поставлені керівниками, належним чином оформити щоденник, отримати залік з оцінкою, який впливатиме на стипендію.

Цьогоріч у зв’язку з карантинними обмеженнями в результаті поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 клінічна практика проходила у форматі змішаного навчання, на освітній платформі Moodle і ZOOM на базі кафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації. Але все ж таки такі студенти, як Дар’я Андрєєва та Родіон Булгаков відшліфовували свої практичні навички з огляду пацієнтів, оформлення медичної документації, техніки виконання процедур, особливостей догляду за хворими безпосередньо на своїх робочих місцях в лікарні, оскільки поєднують своє навчання з роботою на посадах середнього медичного персоналу.

Слід зазначити, що випускова кафедра має спеціалізований кабінет доклінічної практики, який обладнаний доступом до мережі Internet, мультимедійним проєктором для демонстрування навчальних матеріалів, обладнанням для проведення відновного лікування, це профілактори Євмінова, фітболи, медболи, стрічки, еластичні джгути, степ-платформи, кушетки для проведення масажної терапії та кінезотерапевтичний комплекс «Кросовер». Тож, студенти, виконуючи завдання програми практики, успішно відпрацьовували практичні навички на базі кабінету фізичної реабілітації та ілюстрували і презентували укладені програми з реабілітаційного втручання при захворюваннях дихальної та серцево-судинної системи.

10 червня 2021 року відбулася звітна конференція по результатам клінічної практики з фізичної терапії, ерготерапії при порушенні діяльності серцево-судинної та дихальної систем, де студенти гідно представили свої звіти.

За матеріалами кафедри біології, здоров’я

людини та фізичної реабілітації БДПУ


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print