5 жовтня по всій Україні почалася акція від ВМГО Фундації Регіональних Ініціатив, яка отримала назву «Допомогти може кожен». У рамках даної програми, що завершилася 9 жовтня, кожен небайдужий до долі інших міг стати донором крові або плазми. Цей благодійний проект отримав масштабне поширення – жителі 25 українських міст взяли активну участь в акції.
Це – волонтерський проект, організований двома студентами-альтруїстами зі Львова. Молоді люди зрозуміли, що головна мета їхнього життя – допомога іншим. З девізом «Хто, якщо не ми» вони стали активно займатися поширенням у соціальних мережах інформації про унікальну можливість внести свою лепту в загальний добробут суспільства.
Юні львів'яни поставили кілька найважливіших цілей даної акції. По-перше, допомогу українцям, яким гостро необхідне перелівання крові: постраждалим після опіків і травм, пацієнтам після операційного втручання, а також особам з онологическими захворюваннями, які страждають на гемофілію та анемією. По-друге, проведення так званого «лікнепу» серед населення, намагаючись донести до кожного, що здача крові та плазми – це безболісний і безпечний процес, який, навпаки, корисний для організму донора (завдяки оновленню крові). По-третє, зробити добру справу для людини, яка цього потребує.
Активну участь у волонтерській акції «Допомогти може кожен» взяли й студенти БДПУ. Завдяки ініціативі Дар'ї Калюжної, інформація про програму в найкоротший термін розлетілася по всьому університету. Охочих здати кров виявилося досить багато. Так, анкету для участі в акції заповнили 63 людини. Однак, на жаль, стати донором зміг не кожен – у зв'язку зі строгими медичними правилами донорства, співробітниками Бердянської станції переливання крові були відхилені 10 кандидатур та за певних причин не змогли прийти близько 20 донорів. Решта ж сміливо і впевнено виконала свій громадянський обов'язок, здавши життєво необхідну кров та плазму. Учасники добровільної програми активно ділилися своїми враженнями від процедури з друзями та знайомими, а також викладали селфі-фото у соціальних мережах, залучаючи таким чином нових бажаючих взяти участь у благодійній акції.
Після завершення програми її організатори зазначили, що їхній проект удався. Позитивний результат підштовхнув активістів через місяць-другий повторити цей досвід – вже у грудні очікується нова хвиля небайдужих українців, готових чимось пожертувати заради інших.
Як стверджує статистика, кожна третя особа в нашій країні хоча б раз у житті відчуває потребу у донорстві. У зв'язку з цим, подібні програми вкрай необхідні, адже вони привертають увагу громадськості, роблять українську націю цілісною, дружньою, згуртованою та міцною. Так не будемо ж байдужими і в майбутньому, адже допомагаючи іншим, ми стаємо кращими!
Катерина Жунусова,
голова інформаційного сектору СтудРади БДПУ
Світлини Дар`ї Калюжної та Олександра Токманя