Кожен день – це день відповідальних дій

Починаючи з 2021 року, 19 жовтня відзначатиметься День відповідальності людини – державне свято України, яке було запроваджено постановою Верховної Ради України від 16.07.2021. У цей день також вшановується пам’ять видатного українця Богдана Гаврилишина (19.10.1926 – 24.10.2016), який є автором «Декларації відповідальності людини». Метою відзначення є якісне перетворення українського суспільства у контексті розуміння та підвищення рівня відповідальності, а також вшанування пам’яті великого українця.

Богдан Гаврилишин, працюючи на світовому рівні як член Наглядової ради Міжнародної академії мистецтва та науки, ще на початку 2010-х дійшов висновку, що однією з передумов виконання Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році, є усвідомлення та прийняття кожним членом суспільства також й індивідуальної відповідальності на всіх рівнях. У 2014 році професор створив змістовний та лаконічний документ – «Декларацію відповідальності людини», у 15 пунктах якої відобразив різні рівні відповідальності, від особистої до відповідальності на рівні країни та світу. Вони можуть стати дороговказами до більш демократичного, інклюзивного та ефективного суспільства.

Куратор 2 пр групи гуманітарно-економічного факультету БДПУ к.ю.н., доц. Катерина Дудорова 19 жовтня провела онлайн-захід, присвячений цій видатній даті. Катерина Борисівна розповіла майбутнім юристам про життєвий шлях цього всесвітньо відомого науковця, економіста і державного діяча, а також ознайомила з основними положеннями створеної ним Декларації відповідальності людини.

Завершили кураторську годину переглядом уривків відеолекції, цитатою з якої хотілося б поділитися: «Світ повинен переходити на нову парадигму, де є не тільки універсальна Декларація прав людини, але є також універсальна Декларація обов’язків людини» (Богдан Гаврилишин).

Бажаємо всім членам нашої спільноти щодня проявляти особисту відповідальність по відношенню до своєї країни, своїх близьких та самих себе!

За інформацією кафедри правознавства ГЕФ


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print