Модернізація педагогічних університетів

13 та 14 жовтня викладачі нашого університету Лариса Горбатюк, Наталя Кравченко, Наталя Цибуляк, Юрій Федорик опановували фахову програму в Університеті імені Томаша Баті (Злін, Чеська Республіка). Основна увага цього етапу освітньої поїздки до Чеської Республіки у межах проєкту «Зміни педагогічних факультетів та університетів у 21 столітті» зосереджувалася на ознайомленні з новітніми підходами до організації освітнього процесу в закладах вищої освіти на прикладі діяльності факультету гуманітарних студій Університету імені Томаша Баті. Змістовними та цікавими були доповіді:

·        Візія та середовище факультету (декан факультету, доктор Лібор Марек, докторка Рената Шілганова, заступниця декана із зовнішніх зв’язків);

·        Дослідницькі проєкти як частина науково-творчої діяльності факультету (директор інституту педагогічних наук УТБ, доцент, доктор Якуб Гладік);

·        Докторське навчання та його значення для розвитку університету (Центр досліджень факультету, доцент, доктор Радім Шіп);

·        Суспільна роль університету (Ґулова, Ваґнерова).

Учасники фахової програми також дізналися про особливий підхід до створення неповторного простору для роботи та відпочинку студентів, що сприяє прояву академічної свободи та креативності. 

Упродовж тижня плідної роботи викладачі нашого університету мали нагоду не тільки ознайомитися з досвідом роботи університетів Чеської Республіки, а й налагодити комунікацію, обговорити освітні тренди та актуальні проблеми з представниками 20 закладів вищої освіти України.

Отриманий досвід під час освітньої поїздки до Чеської Республіки у межах проєкту «Зміни педагогічних факультетів та університетів у 21 столітті» дозволяє намітити орієнтовні шляхи подальшого вдосконалення освітніх програм на різних спеціальностях нашого університету.

Висловлюємо особливу подяку керівництву Бердянського державного педагогічного університету та факультетів, координатору міжнародної діяльності Ігорю Лиману та Чеській агенції розвитку за незабутні враження, яскраві емоції та неоціненний досвід!

P.S. Ми готові поділитися досвідом чеських колег під час проведення вебінару «Стратегії та тренди, що підтримують розвиток університетів: досвід Чехії», який відбудеться 9 листопада 2021 року. Запрошуємо всіх зацікавлених викладачів до участі. Попередня реєстрація за посиланням https://docs.google.com/forms/d/1s1dksYbXgm7hL2aXyW_SkaNGvbT9uVqvnTSaFyfO0Mo/edit.

Юрій Федорик, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та філософії


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print