Країна театру

На початку червня відгримів IV Всеукраїнський відкритий театральний фестиваль дитячих та юнацьких колективів «Казки України». Газета «Університетське слово» вже писала про ці чудові, насичені театральними подіями і цікавими історіями, дні.

На фестивалі виступали творчі колективи з Бердянська, Конотопу, Києва, Мелітополя, Кам’янського, Запоріжжя, Луцька.

Публікуємо ще декілька вражень від студентів БДПУ, які працювали журналістами на фестивалі. 5 червня були представлені три вистави: «Сонце серед ночі» театральної студії Творчої майстерні «Гармонія» (м. Кам’янське), «Пан Лампа» Театральної майстерні «Догори Дриґом» (м. Луцьк) та «Історія одного з нас» Народного театру драми та комедії «Время» (м. Мелітополь).

«Від побаченого в мене пішли мурахи. Сум, сміх, здивування – все це я відчувала під час виступу разом із юними акторами. Я не могла відвести погляд! Ніколи не думала, що колись я так порину у виставу і зможу побачити ніжність любові, суперечку між батьками, ненависть один до одного, щастя, заздрощі, смерть… Актори настільки круто відіграють свою ролі, що я справді їм вірю”, –поділилася одна із глядачок Олена.

Після кожної вистави в залі лунали бурхливі оплески і навіть більша частина залу аплодували стоячи. Журі також були у захваті від таланту молодих артистів.

У продовження на дітей та дорослих чекало дуже цікаве знайомство з дитячим письменником Сашком Дерманським. На зустрічі митець презентував свої книжки, розповідав дуже багато історії зі свого життя, читав глядачам уривочки із своїх творів та відповідав на питання залу.

«Я можу вам розповісти ще дуже багато та читати скільки заманеться, але двох годин нам буде замало. Я дуже радий, що у Бердянську є такі добрі шанувальники моєї творчості, дякую, що ви були зі мною сьогодні», – на останок сказав Олександр. Кожен охочий міг сфотографуватися, отримати автограф та купити книжки відомого дитячого письменника.

«На захід прийшло багато юних шанувальників Сашка Дерманського, – згадує Маргарита Кочеткова. – Деякі навіть розчулили казкаря власними творчими доробками. Поважний гість нашого міста був завалений купою питань від аудиторії. Причому, деякі питання були дуже серйозними. Наприклад: Чи хотіли б Ви складати методичні програми для шкіл? – на що сам автор з посмішкою відповідає, що цим повинні займатися справжні фахівці, а самому йому більше подобається просто писати дитячі книжки.

Під час розповідей автора у залі панувала самісінька тиша, бо глядачам хотілось запам’ятати кожне сказане письменником слово.

Сашко Дерманський – дивовижна людина з цікавими поглядами на всесвіт, його твори рекомендовані Міністерством освіти і науки України для читання в молодшій школі. До оновленої шкільної програми також увійшли повість «Маляка – принцеса Драконії», збірка казок «Казки дракона Омелька», збірка віршів «Бигимоти – не медмеді». Також Сашко став одним із творців сценарію художнього фільму «Сторожова застава» за однойменною повістю Володимира Рутківського. Фільм вийшов восени 2017 року».

22 червня завідувачка кафедри соціальних комунікацій доцент Юлія Мельнікова передала грамоти від оргкомітету фестивалю майбутнім журналістам.

Мілєна Матусевич, Маргарита Кочеткова,

здобувачки ОПП Журналістика


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print