Співпраця Бердянського державного педагогічного університету з фондом The LEGO Foundation

16 червня 2021 року в Бердянському державному педагогічному університеті відбулася робоча зустріч з питань імплементації спецкурсів «Діяльнісний підхід у початковій школі», «Навчання через гру» в освітні програми підготовки фахівців за спеціальностями 013 Початкова освіта і 012 Дошкільна освіта.

На початку зустрічі ректор університету, д.п.н., професор Ігор Богданов і перша проректорка, д.п.н., професорка Ольга Гуренко провели для гостей екскурсію навчальними корпусами, а також коротко розповіли про БДПУ, окреслили основні напрямки його діяльності, одним із яких наразі є підготовка фахівців із розвиваючих ігрових технологій для Нової української школи та відповідно до оновленого Базового компонента дошкільної освіти в Україні.

Керівниця освітніх проєктів The LEGO Foundation Оксана Рома оприлюднила результати співпраці фонду з МОН України, презентувала результати експерименту впровадження методик ігрового та діяльнісного навчання у пілотних ЗВО. У своєму виступі Оксана Рома наголосила, що метою проєкту «Сприяння освіті» є підвищення якості освіти через всебічний розвиток дитини, формування компетентностей, необхідних для навчання упродовж життя, а також підготовка педагога-фасилітатора, який прагне відійти від педагогіки копіювання, шаблонування, практики однієї правильної відповіді та нав’язування свого бачення дитині. В основу взаємодії дорослого й дитини покладено підхід «Навчання через гру».

Регіональна тренерка The LEGO Foundation Олена Черевична під час тренінгу з елементами дискусії попередньо ознайомила викладачів кафедри дошкільної освіти (доцентів: Ірину Улюкаєву, Аллу Омеляненко, Тетяну Єськову, і старших викладачок Лесю Мороз-Рекотову та Юлію Семеняко) та кафедри початкової освіти (доцентів: Катерину Степанюк, Ладу Чемоніну, Тетяну Ніконенко) із прийомами сучасної педагогічної взаємодії у групі.

Пізнавати, вивчати та розуміти світ навколо через гру та дію на власному досвіді набагато цікавіше, ніж просто отримувати теоретичну інформацію. Саме гра є тим дієвим практичним інструментом, який потрібен педагогу сьогодні. Виклики сучасного світу ставлять нові вимоги до людини, а саме: вміння працювати в команді, креативність та критичне мислення людини, ментальна гнучкість. І відповіддю на запитання «Як вчити»?, – є підхід «навчання через гру, навчання через дію».

Тренерка Олена Черевична разом із учасниками заходу відпрацьовували навички, необхідні для розроблення та втілення різних форм ініціативи. У цікавій, творчій командній атмосфері педагоги активно взаємодіяли один з одним, випробовували на практиці різні прийоми роботи для розвитку нестандартного мислення, креативних здібностей, здатності приймати і обґрунтовувати самостійні рішення тощо.

На завершення зустрічі окреслили напрями подальшої співпраці між Бердянським державним педагогічним університетом та фондом The LEGO Foundation. Обговорили й участь команди здобувачів вищої освіти і викладачів університету в щорічному Всеукраїнському фестивалі-конкурсі Play Fest.

Час пролетів швидко й непомітно! Щасливі, що мали змогу поспілкуватися офлайн!

Раді, що стали частиною мега крутої команди The LEGO Foundation. Рухаємося вперед!

Юлія Семеняко,

к.п.н., старший викладач кафедри дошкільної освіти

Світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print