Краса та сила колективного інтелекту

Проведення на факультеті фізико-математичної і технологічної освіти БДПУ інтелектуальної гри БРЕЙН-РИНГ – це вже добра традиція. Минулого року в змаганнях брали участь студенти першого курсу, а сьогодні цей захід зібрав учасників всіх курсів факультету. Цього року студенти змагалися за найголовніший приз – Кубок декана ФФМТО.

Інтелектуальні ігри подобаються всім. Вони дозволяють постійно тренувати розумові здібності, отримувати нові знання та згадувати давно забуті старі. Існує багато видів інтелектуальних ігор, а деякі з них навіть транслюються по телебаченню. Дві найпопулярніші телевізійні гри нашого часу – це, мабуть, "Що? Де? Коли?" та "Брейн-ринг".

«Брейн-ринг» – гра, в якій дві команди з шести чоловік змагаються в швидкості відповідей на запитання ведучого, демонструючи свою ерудицію та швидкість реакції.

Цьогоріч організаторами заходу виступили студенти та магістри ФФМТО під патронатом деканату факультету та кафедри методики викладання фізико-математичних дисциплін та інформаційних технологій у навчанні (завідувач – професор Наталя Сосницька).

За словами одного з організаторів заходу, студента 7-го курсу Євгена Куриленка «у грі «Брейн-ринг » існує певна взаємодія команди: наприклад, жест у вигляді великого пальця вгору означає , що гравець знає відповідь на поставлене запитання. У цій грі дуже важлива постійна концентрація всіх учасників і довіра один до одного». Тому до формування команд було висунуто найжорсткіші умови.

Один з ведучих заходу Олександр Пірлик зазначив: «Якщо Ви великий шанувальник інтелектуальних ігор і вирішили провести одну з них, Ви повинні запам'ятати кілька простих правил. У першу чергу, має бути обов'язково зміст гри. По-друге, такі інтелектуальні ігри не потрібно зводити до вікторини: питання повинні мати глибокий зміст. І, звичайно, величезне бажання грати та вигравати».

Інтелектуальна гра «Кубок декана ФФМТО» зібрала під своє крило майже всіх студентів факультету. Десять команд ФФМТО: «ФИМ», «Вундеркинд», «Катушка», «Люди Y», «Long island», «Інтегральчик», «Фортуна», «Клуб анонимных физиков», «Вектор перемен», «Молоточки» під пильним оком членів журі (магістри Дмитро Піменов, Віталій Матвєєв, Сергій Дронов та заступник декана з соціально-виховної роботи, наукової та міжнародної діяльності Яна Сичікова) «сушили голови» над питаннями з різних галузей знань, долучалися до проведення різних дослідів з однією метою: оперативніше продемонструвати свій колективний інтелект та, звичайно, вибороти першість. Організатори програми відзначили чудову підготовку учасників (деякі команди готувалися до змагання заздалегідь). Присутні викладачі та запрошені гості наголосили на професійній організації заходу, що дозволило наблизити формат тутешнього брейн-рингу до оригінальної програми заходу.

Брейн-ринг тривав у два тури. Перед першим десять колективів розподілили попарно жеребкуванням. До фіналу пройшли п’ять команд, а вже фінал проходив у круговому форматі, за результатами якого було визначено команду-переможця.

Боротьба за перемогу точилася до останньої секунди: суперники добре відповідали на запитання. Найкмітливішими виявилися члени команди «Молоточки», яких привітали представники деканату ФФМТО. Всі учасники були нагороджені почесними грамотами, а переможці – дипломом, Кубком декана та призами.

Як відзначив один з організаторів заходу студент 2го курсу ФФМТО Євгеній Крилов (який був дійсним членом міського клубу «Що?Де?Коли?» та брав участь у міжнародних змаганнях з Брейн-рингу): «Цей захід – перша сходинка до заснування клубу інтелектуальних ігор БДПУ та відродження міського клубу». Цікавості та колоритності змаганню надавали ведучі Евген Куріленко та Олександр Пірлик, які в перервах між турами влаштовували музичні паузи.

За словами викладачів факультету, проведені змагання підтвердили високий інтелектуальний рівень студентів ФФМТО, що дає привід пишатися ними.

То ж вітаємо студентів із перемогою та бажаємо подальших «брейн-рінгівських» висот.

Яна Сичікова,
заступник декана з соціально-виховної роботи,
наукової та міжнародної діяльності

Світлини з архіву факультету


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print