Краса Великодня!

Незважаючи на карантин продовжується активний освітній процес  на факультеті дошкільної, спеціальної та соціальної освіти за допомогою технологій дистанційного навчання.

Незвичайні умови навчання не стали перешкодою для дотримання хороших звичаїв світлого свята – Великодня здобувачами вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта. Вже традиційно доцент кафедри дошкільної освіти Тетяна ЄСЬКОВА у рамках вивчення дисципліни «Художня праця та основи дизайну» напередодні Великодня навчає майбутніх вихователів мистецтву створення писанок, крашанок та витинанок. Цьогоріч воркшоп відбувся в онлайн-форматі.

На початку віртуальної зустрічі викладач узагальнила знання здобувачів про писанки та витинанки як твори декоративно-прикладного мистецтва; розказала про символіку великодніх яєць та їх регіональні особливості, продемонструвала кращі зразки розпису. Педагог зауважила, що через магію писання писанок можна передавати свої глибокі почуття, переживання, настрої, створити оберіг для близьких людей.

   Після ознайомлення з різними техніками виготовлення великодніх виробів кожен створював власний витвір мистецтва під керівництвом Тетяни Леонідівни. Дівчата мали можливість обрати цікаві орнаменти для великоднього яйця, проконсультуватися з педагогом щодо добору фарб чи візерунків тощо. Попри те, що нині в магазині можна придбати різні наліпки чи малюнки для великодніх яєць, все ж таки самостійно розфарбована писанка в рази краща. Тим паче, відроджувати українські традиції модно!

«Кожен виріб відображає індивідуальний внутрішній світ того, хто його створив. Немає двох однакових писанок чи крашанок. Кожна з них різна, кожна з них розповідає про свого автора», – зазначала під час он-лайн зустрічі Тетяна ЄСЬКОВА. 

На завершення воркшопу Тетяна ЄСЬКОВА закликала всіх учасників поширювати фото своїх творінь у соціальних мережах, адже писанка – це не лише оберіг, але й символ вдячності своїм ближнім, і роблять її для того, аби ділитися, дарувати.

Проведення таких занять не тільки сприяє вихованню у здобувачів вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта  поваги до традицій і звичаїв свого народу, а й прищеплює любов до народного мистецтва (писанкарства); виховує у майбутніх вихователів естетичний та художній смак.

Пропонуємо для перегляду індивідуальні роботи здобувачів вищої освіти груп 401 ДО та 402 ДО – весняні витинанки та барвисті деревця, оригінальні писанки, яскраво демонструють майстерність кожного студента.

Нехай святковий настрій, яскраві емоції та радість рідних серцю людей буде завжди з Вами! Нехай це величне свято наповнить Ваші серця світлими почуттями віри, надії та любові!

Юлія СЕМЕНЯКО, к.п.н., старший викладач кафедри дошкільної освіти

світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print