Кримінальний детектив про колоніальну Індію: на засіданні читацького клубу обговорили роман Абіра Мухерджі «Людина, що підводиться»

27 травня 2021 року на кафедрі української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства пройшло засідання читацького клубу, на якому обговорювали роман Абіра Мухерджі «Людина, що підводиться». Викладачі кафедри разом зі здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти освітніх програм «Середня освіта (Мова і література (англійська))», «Філологія» та здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти «Середня освіта (Українська мова і література). Англійська мова», «Філологія (германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська, друга – німецька)» традиційно поділилися враженнями від прочитаного роману. Індійський колорит твору, жанр кримінального детективу, історичний контекст, постколоніальна проблематика, сучасні паралелі – усе це і багато інших аспектів викликало цікаві дискусії серед присутніх.

Професор кафедри української та зарубіжної літери і порівняльного літературознавства Софія Філоненко відзначила на своїй сторінці в Фейсбук, що «читати цей роман було справжнім задоволенням, а ще більшим – дискутувати про його історичну основу, героїв, проблеми імперії та колонії, які прямо проєктуються на реалії і в Україні, і в Білорусі. Британська імперія та Індія 1919 року, екзотична пара слідчих: один зі Скотленд-Ярду, ветеран першої світової, другий – місцевий, з касти брахманів, який набуває досвіду в колоніальному розшуку. Яскравий східний колорит, виразні замальовки Калькутти з її архітектурними дивами, релігія, політика, кримінал в одному барвистому коктейлі, східні жінки, масова література (куди ж без неї) і детективні традиції – словом, нам вистачило питань для обговорення, так, що навіть не хотіли розходитися».

Приємним є той факт, що в засіданнях клубу беруть участь не тільки викладачі і здобувачі вищої освіти факультету філології та соціальних комунікацій, а й представники інших факультетів БДПУ. Відтак, дуже раді були бачити і чути цікаві думки доцента кафедри теорії та методики технологічної та професійної освіти факультету фізико-математичної і технологічної освіти БДПУ Миколу Пелагейченка. Запрошуємо колег, здобувачів і всіх зацікавлених приєднатися до засідань читацького клубу, які проходять останнього четверга кожного місяця в змішаному форматі (в літературно-фольклорній лабораторії, ауд. 5б314, а також на онлайн платформі Zoom).

У червні пропонуємо до обговорення історичний детектив Наталки Сняданко «Перше слідство імператриці».

Ганна Александрова,

доцент кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print