Квест «НАВЧАЛЬНА ТРИВОГА: ЗВОРОТНІЙ БІК СТРАХУ»

Цікаві, інтерактивні  та практико-орієнтовані заходи завжди приваблюють здобувачів вищої освіти зі спеціальностей «Соціальна робота» та «Соціальна педагогіка». 20 травня ц.р. за ініціативи кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти відбувся квест «Навчальна тривога: зворотній бік страху» для здобувачів вищої освіти у рамках проекту «Єдність заради безпеки жінок Приазов’я», який реалізується ГО «Жінка Майбутнього» під керівництвом Наталії Копиці.
Тематика квесту була пов’язана із протидією множинної дискримінації  та гендерно-обумовленого насильства по відношенню до жінок та дітей. Метою заходу було ознайомлення майбутніх соціальних працівників і соціальних педагогів із організаціями та особливостями їхньої діяльності, в контексті вирішення цієї проблеми у місті Бердянськ, а також розширення можливостей співробітництва та обізнаності щодо консолідації зусиль  задля покращення розуміння принципів і завдань резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» серед місцевих органів влади, громадських організацій, представників ЗМІ та інших структур і розширення їх можливості у сфері реалізації ініціатив, направлених на сприяння участі жінок у процесах відновлення миру.
Усього у квесті взяли участь 9 організацій міста, з якими тісно співпрацює кафедра соціальної роботи та інклюзивної освіти і які дотичні до вирішення проблеми насильства, зокрема Бердянський державний педагогічний університет, Бердянський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Бердянський районний міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Служба у справах дітей Бердянської міської ради, Бердянський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Ювенальна превенція департаменту превентивної діяльності Національної поліції України, ГО «Жінка майбутнього», БО «Мережа 100 % життя», Мобільна бригада.

У кожній організації, яка гостинно відкрила двері для двох команд студентів спеціальності «Соціальна робота» та «Соціальна педагогіка» учасники виконували тематичні завдання, пов’язані із проблемою множинної дискримінації  та гендерно-обумовленого насильства по відношенню до жінок та дітей, а також слухали міні-лекцію від провідних фахівців закладів соціальної сфери про їх функції та повноваження у контексті означеної тематики квесту.

Усього квест тривав дві з половиною години, у межах яких учасники заходу відвідали організації соціального спрямування, де вони:

потренувались визначати портрет кривдника та жертви разом із Бердянським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;

розшифровувати ребуси із казками, у яких піднімається проблема насильства у співпраці з Службою у справах дітей Бердянської міської ради,

отримали знання щодо профілактики зараження ВІЛ/СНІДом під керівництвом фахівця БО «Мережа 100 % життя»;

дізналися про мотивуючі історії відомих зірок, які пережили насильство та знайшли сили побороти цю проблему спільно з ГО «Жінка майбутнього»;

склали тривожну валізку спільно з Мобільною бригадою;

в ігровій формі ознайомились із ЗУ «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та розшифрували закодовану фразу «Стоп насильство» під керівництвом фахівців Бердянський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги;

розробили пост-заклик у мережі FaceBook щодо припинення насильства спільно з Ювенальною превенцією департаменту превентивної діяльності Національної поліції України;

охарактеризували сходинки вирішення проблеми насильства, а також визначили шлях та модель ідеальної жінки та сім’ї разом з працівниками Бердянського районного міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Команди квесту з числа здобувачів вищої освіти зі спеціальностей «Соціальна робота» та «Соціальна педагогіка» змагалися за можливість першими вирішити усі завдання, але всі учасники впоралися одночасно. Але навіть, якби хтось і переміг – метою квесту було отримання неоціненного професійного досвіду та нових знань. З чим усі впоралися на відмінно! За що і були нагороджені сертифікатами учасниками та подарунковими сертифікатами на відпочинок у боулінгу за рахунок коштів проекту «Єдність заради безпеки жінок Приазов’я», який реалізується ГО «Жінка Майбутнього» під керівництвом Наталії Копиці.

Дякуємо всім учасникам квесту – професорсько-викладацькому складу кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти за цікаві ідеї, слушні поради, технічну підтримку, здобувачам вищої освіти зі спеціальностей «Соціальна робота» та «Соціальна педагогіка» за активну участь і бажання професійно самовдосконалюватись, нашим партнерам, які з радістю відкрили нам двері до своїх установ та ініціатору проекту Наталії Копиці голові ГО «Жінка майбутнього» за можливість стати ще професійніше.

Колектив кафедри
соціальної роботи та інклюзивної освіти ФДССО

Світлини з архіву кафеди


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print