У рамках Днів науки викладачі кафедри початкової освіти традиційно долучаються до загальноуніверситетських заходів, організовують цікаві зустрічі для майбутніх учителів початкової школи та підводять підсумки наукової діяльності.
Напередодні, 10 травня у Бердянській спеціалізованій школі І-ІІІ ст. №16 у 4-Б класі (класний керівник – вчитель вищої категорії Олена Клименченко) відбулася тематична зустріч “Лепбук як дослідницький проект молодшого школяра”, організаторами якої виступили професор Алла Крамаренко та доцент Катерина Степанюк.
За своєю суттю lapbook – це інтерактивна книга, зроблена своїми руками. Найчастіше вона оформлюється у вигляді картонної папки, всередині якої кишеньки з різноманітними завданнями, що розкладаються, світлини та багато іншого. Дитині подобається все це розглядати, перегортати, відкривати і вивчати – в результаті такої тематичної гри можна вивчати щось нове. Учні не тільки зосереджуються над матеріалом, а й при підготовці відповідної інформації можуть розмальовувати, вирізати, складати пазли.
Про все це студенти магістратури спеціальності 013 Початкова освіта у цікавій формі розповіли учням.
Філіп’єва Діана, Литвиненко Анастасія та Париловська Віра, які є активними учасниками творчої лабораторії майбутнього вчителя початкової школи, запропонували учням виготовити лепбук «Різноманітна Африка» (інтегрований урок з природознавства та трудового навчання за новими вимогами НУШ).
Разом із оволодінням новим видом проектної діяльності, яким виступає виготовлення lapbook, учні узагальнили та систематизували знання з теми «Африка», вдосконалювали навички роботи в парах.
При складанні таких lapbook варто акцентувати увагу молодших школярів і на природоохоронному аспекті, оскільки людина, задовольняючи свої власні потреби безжально знищує як рослинний, так і тваринний світ у будь-якому куточку світа. А процес відновлення може бути сторіччями, або взагалі представники живого світу зникають назавжди.
Отже, дослідницька діяльність молодших школярів у процесі ознайомлення з тваринним та рослинним світом різних материків сприяє кращому запам’ятовуванню навчального матеріалу, активізації освітнього простору, його екологізації (в умовах сталого розвитку суспільства) та налаштовує дитину на власні відкриття в контексті індивідуальної траєкторії її розвитку.
За матеріалами кафедри початкової освіти