Літній Краків і парадоксальний В. Домонтович

6 і 7 червня 2019 року в польському Кракові проходила Міжнародна наукова конференція «Віктор Петров-Домонтович: мапування творчості письменника», участь у якій взяла доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства Ольга Харлан.

Організатором проведення виступила кафедра україністики Інституту східнослов’янської філології Яґеллонського університету за участі Інституту славістики Польської академії наук. Як зазначається у програмі наукового заходу, «8 червня 2019 р. виповнилося 50 років від смерті Віктора Петрова (1894–1969), українського письменника, критика, історика та філолога. Його наукова та літературна спадщина, зі своєю проблематикою, дослідницькими пошуками, художньою неповторністю і змістовним наповненням, є одним з вершинних досягнень модерної української гуманітаристики. Ідеї його праць порівнюють з думками найвидатніших інтелектуалів XX ст., однак складається враження, що творчість і постать Віктора Петрова досі призабуті й (не)присутні в науковому дискурсі». Цей науковий захід – перший із двох запланованих, що є частиною наукового проекту краківської україністики Віктор Петров – до критичної модерності.

Історичні будівлі, в яких проходили наукові дискусії – Міжнародний центр культури, Collegium Maius Яґеллонського університету – стали суттєвим доповненням інтелектуального дискурсу конференції.

Марина Богданова, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства

Світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print