Зустріч з польськими партнерами БДПУ

Цієї середи, 12 червня,  у рамках програми Erasmus+ Академічна мобільність представники Вищої технічної школи в Катовіце (Польща) провели лекцію для студентів і викладачів БДПУ. У складі делегації виступили: декан, професор WST Олександр Остенда, проректор Вищої технічної школи в Катовіце  Магдалєна Вєжбік–Строньська та начальник відділу маркетингу та ІТ Павєл Мікос.

У вступному слові доцент Тетяна Несторенко звернула увагу на те, що вже шість років тому між БДПУ та ВТШ було підписано угоду про співпрацю, яка весь цей час успішно втілюється в життя. Так, при сприянні цього польського вищого закладу освіти наш університет бере участь у програмі Erasmus+.

Делегати завітали до БДПУ з польського міста Катовіце, що є центром Сілезького воєводства. До уваги присутніх було представлено фільм про місто Катовіце та регіон. Декан, професор Остенда розповів історію міста та про його економічний розвиток. Разом із агломерацією чисельність населення становить більше трьох мільйонів мешканців. Місто знаходиться на півдні Польщі в історичному регіоні Сілезія, поблизу річок Клодниця та Рава. І саме тут розташована Вища технічна школа (WST), що була заснована в 2004 році Міністерством освіти Польщі та є першим у своєму роді представником технічно-мистецької галузі. Ця приватна вища школа допомагає студентам знаходити житло на час навчання та сприяє їх  адаптації до нових умов. У цьому закладі освіти два факультети: архітектурний та медичний. До першого входить десять спеціальностей, серед яких інформатика, мехатроніка, будівництво, архітектура та графіка. До другого входить медично-стоматологічна освіта, догляд за хворими та аспірантура. Вища школа готує фахівців за такими освітніми ступенями: бакалавр, інженер та магістр.

Виступила також проректорка Магдалєна Вєжбік–Строньська, яка розповіла про здобуття медичної освіти, що є дуже престижною та високооплачуваною в Польщі та країнах ЄС.  Було зазначено, що цей заклад співпрацює з одинадцятьма освітніми закладами-партнерами з різних країн Європи та США. Зокрема, ведуться переговори з ректоратом БДПУ щодо академічної мобільності з видачею подвійних дипломів.

Крім того, до студентів звернувся також начальник відділу маркетингу та ІТ Павєл Мікос. Він, зокрема, зупинився на діяльності Науково-технічного парку та охарактеризував розвиток «startup». Цікаво дізнатися, що будівля парку реконструйована на кошти ЄС, причому це єдина будівля в Сілезії, вкрита спеціальними панелями, які самі здійснюють енергозабезпечення будинку: опалення, кондиціонування. Відділ маркетингу вже реалізував десять грантових проектів ЄС, всі ці проекти є інноваційними та інвестиційними.  Павєл Мікос, зокрема, зазначив, що  «startup» – це проект, спрямований на швидке отримання прибутку. Хоча лише десять відсотків стартапів завершується відкриттям прибуткових підприємств, проте робота у цій галузі надає допомогу студентам у працевлаштуванні та досвід у реальних бізнесових структурах. У кінці зустрічі проректор Вікторія Ліпич щиро подякувала іноземним колегам за співпрацю, за змістовну та цікаву лекцію.  Крім того, Вікторія Ліпич відзначила роботу Несторенко Т. П. щодо організації співпраці з Вищою технічною школою  Зустріч завершилася спільним колективним фото.

Сергій Сінча
студент 3ж групи ФФСК БДПУ

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print