Маленький крок для досягнення значного результату

Днями команда викладачів БДПУ отримала приємну звістку про публікацію довгоочікуваної статті “Працевлаштування молоді з інвалідністю: потенціал соціального партнерства університетів, муніципалітетів та ринку праці України” в журналі Work (https://doi.org/10.3233/wor-230351 )

Це дослідження висвітлює поточний стан задоволення потреб студентів з інвалідністю в освітніх послугах та можливостях працевлаштування. Результати опитування, що охопило здобувачів вищої освіти, викладачів університетів і керівників підприємств, дало цінну інформацію щодо викликів з якими стикаються молоді люди з інвалідністю під час інтеграції у професійне середовище України. Як дієве рішення, авторський колектив пропонує інноваційну модель соціального партнерства. Її впровадження може знизити рівень безробіття в громаді, забезпечити її економічне зростання та соціальну згуртованість шляхом встановлення ефективного співробітництва між університетами, муніципалітетами, ринком праці та іншими зацікавленими сторонами. Крім того, це забезпечить поширення європейських цінностей і найкращих інклюзивних практик для збільшення соціальної відповідальність суспільства щодо вирішення соціальних проблем молоді з інвалідністю.

Отже,  в роботі підкреслено ключову роль університетів у проблемі доступу молоді з інвалідністю до якісної освіти та гідної роботи.

Цей результат було досягнуто завдяки роботі команди Бердянського державного педагогічного університету в рамках проєкту 2022.01/0010 «Дизайн інклюзивного освітнього середовища закладу вищої освіти», який реалізується за грантової підтримки Національного фонду досліджень України (https://www.facebook.com/UANRFU ).

Дякуємо всім учасникам дослідження за їх цінний внесок, а ми продовжуємо працювати задля створення більш інклюзивного та доступного освітнього середовища у закладах вищої освіти України!


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print