Масштабні ремонти, вільний Wi-Fi, вдала вступна кампанія: редакція УС в гостях у ректора БДПУ

– Вітаємо з початком нового навчального року. Цього року він стартував у дещо незвичному форматі. Що нас очікує далі?

– Насамперед потрібно зауважити, що цьогорічна вступна кампанія була абсолютно іншою, ніж зазвичай: через карантинні обмеження ми були позбавлені можливості безпосереднього спілкування з потенційними студентами. Фактично вся профорієнтаційна робота проводилась онлайн в інтернеті. Ми опанували таргетовану рекламу в Facebook та Instagram, яка дала очікувані позитивні результати.

Цьогоріч на бакалаврські програми ми набрали на 50 і 19 осіб (стаціонар і заочна форма  відповідно) більше, ніж торік, незважаючи на те, що вартість навчання була підвищена, а низка спеціальностей перейшла на новий розрахунок (індикативна вартість – У.С.), і ціна контракту порівняно з іншими спеціальностями збільшилася приблизно на 30 %. З магістерськими програмами не так добре: це зумовлено запровадженням ЄВІ за технологією ЗНО з іноземної мови на багатьох спеціальностях. Окрім того, вартість навчання в магістратурі значно збільшилася. Тому цифри такі: на стаціонар ми набрали на 5 осіб менше, а на заочне відділення – на 87. Загальна кількість студентів в університеті на жовтень поточного року складає 5087 осіб.

Загальновідомо, що перший рік навчання за бакалаврськими програмами був відтермінований у часі, і першого вересня ми не побачили першокурсників. Вступна кампанія тривала до 30 вересня, але освітній процес ми розпочали 14 вересня. Ураховуючи складну ситуацію з Covid-19, ми максимально видали навантаження, і на сьогодні (7 жовтня) майже виконали двомісячну норму. Ми наполегливо працюємо, щоб мати певний запас у разі, якщо будемо змушені перейти на дистанційну форму навчання. Зі здобувачами заочної форми працюємо дистанційно.

  • Що вдалося зробити за літній період і які найбільші цікавинки початку нового навчального року?

 Розпочну з того, що впродовж минулого року ми успішно пройшли акредитацію 8 освітньо-професійних програм бакалаврського рівня. Було важко, оскільки акредитаційний процес відбувався в дистанційному форматі. П’ять освітніх програм акредитовані на 5 років, 3 – умовно. Це означає, що через рік ми маємо ще раз проходити акредитацію, але відмов не було, і це свідчить про те, що показник акредитації в нашому університеті вище, ніж загальний по країні.

Надзвичайно приємним є те, що в цьому році ми завершили переобладнання локальної мережі в університеті, і наразі всі корпуси мають відкритий доступ до Wi-Fi. Далеко не в усіх закладах вищої освіти є доступний для всіх Wi-Fi у навчальних корпусах.

Можливо, про це не говорять, але цьогоріч були проведені масштабні ремонти туалетів. Коли я прийшов на посаду ректора, найкращі вбиральні були в головному корпусі, зараз вони є найгіршими. Сьогодні (7 жовтня) ми розглядатимемо тендерні пропозиції і визначимо переможця-підрядника, який буде ремонтувати туалети в головному корпусі, тому я впевнений – через декілька місяців у головному корпусі будуть сучасні комфортні вбиральні.

Завершено масштабний ремонт спортивної гімнастичної зали. Майже 5 млн грн було виділено із загального і спеціального фондів університету. Від старої будівлі залишився лише дах, усе інше – нове, і 9 вересня разом із головою Запорізької ОДА Віталієм Боговіним і членом наглядової ради БДПУ, народним депутатом України Сергієм Соболєвим ми урочисто відкрили гімнастичну залу.

Завжди користуємось нагодою поспілкуватися з високошановними гостями, окреслити перспективи, проблеми, тож можу сказати, що ми подали два проєкти, які можуть бути профінансовані через фонд регіонального розвитку. Це – мультифункціональний спортивний майданчик на подвір’ї корпусу №5 і опорядження фасаду 1-а корпусу загальною вартістю близько 15 млн грн. Попередній відбір на рівні Запорізької обласної державної адміністрації наші проєкти пройшли, тепер очікуємо рішення Міністерства розвитку громад та територій України і сподіваємося, що отримаємо фінансування вже в 2021 році.

Завершуючи капітальний ремонт фасаду 5-го корпусу, ми зробили на стіні орнамент вишивки. Мені приємно сьогодні ще раз зазначити, що під час святкування Дня працівника освіти України представниця Книги рекордів України вручила нам диплом про те, що ця інституція зафіксувала абсолютний рекорд у категорії «Культурна спадщина, розміри» – унікальний і найбільший за розміром орнамент національної вишивки, викладений з 1515 цеглин, висотою 10,5 та шириною 6,2 метра і розміщений на фасаді  будівлі навчального корпусу. Дуже приємно, ще 3D-мурал став ще однією родзинкою в скарбниці нашого університету. Крім того, ми відкрили артоб’єкт  «Коло знань» біля 5 навчального корпусу, який символізує, що Бердянськ – це не тільки місто-порт, місто-курорт, а й центр освіти, науки та культури нашого регіону.

Ще одна радісна звістка – документальне підтвердження нашої роботи впродовж останніх п’яти  років щодо реалізації проєкту в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення  України – лист Міністерства розвитку громад та територій, в останньому абзаці якого читаємо: «БДПУ може розпочинати процедури закупівель за вищезазначеним проєктом». Цей лист дає «зелене світло» для того, щоб ми розпочинали процедуру тендерних закупівель для капітального ремонту гуртожитку № 1. Це означає, що ми пройшли всі етапи й залучили 26 млн грн грантових коштів від Європейського інвестиційного банку. Скажу, що це вперше в історії не тільки БДПУ, а й міста Бердянська.  А загалом для університету «законсервовано» 1 млн євро. Наше завдання – знайти інвестора, щоб ці гроші освоїти. Я вважаю, що це великий здобуток усього колективу і сподіваюся, що через нетривалий час ми зможемо урочисто відкрити відремонтований гуртожиток для задоволення потреб нашого студентства.

  • Які перспективи на 2020–2021 навчальний рік?

– Зі свого боку, ми зробили все необхідне, звернулися до наших друзів-депутатів, причому не тільки до нашого постійного друга й партнера Сергія Соболєва, а й до представників усіх депутатських фракцій Верховної Ради щодо внесення видатків на добудову навчального корпусу 1-б в проєкт бюджету 2021 року. На сьогодні 20 млн грн загального фонду бюджету передбачено, тож будемо сподіватися, що ці кошти залишаться у затвердженому бюджеті 2021 року.

  • Не секрет, що з представниками студентського самоврядування Ви в теплих стосунках. Що лежить в основі цієї дружби?

Зі студентською радою в нас товариські взаємини. По-перше, згідно із Законом України «Про вищу освіту» студентство представлено в колегіальних органах управління і громадського самоврядування: вчених радах факультетів, університету, трудового колективу тощо. Але є ще життєва прихильність, якщо хочете, душевний порив. Я ще раз наголошую, що студент – це головна особистість у нашому університеті. Ми разом зі студентами вчимося багато чому, від студентства ми підзаряджаємось оптимізмом, запалом, молодістю, безкомпромісністю, а від нас вони  отримують знання, компетенції, життєвий досвід і нашу мудрість. Я вважаю, що склад сьогоднішньої студентської ради один із найпотужніших за весь час функціонування студентської ради від доби незалежності нашої держави. Студентство надзвичайно потужне, воно активно впливає або намагається впливати на нас, на молодіжну політику в нашому місті,  регіоні і я сподіваюсь, що цей процес набуде ще більшої ваги, і ми побачимо більш потужне представництво студентської молоді університету і в складі місцевої, а, можливо, й обласної ради, для того, щоб більш реально і серйозно впливати на реалізацію молодіжної політики на всіх щаблях влади.

  • Сьогодні в українському суспільстві однією з найактуальніших є тема виборів. Яку позицію займає університет? Ми знаємо, що в освітньому процесі не може бути політичної реклами, але університет не може існувати поза суспільством.

– Позиція така: вибори – місцеві, БДПУ – державний заклад, який безпосередньо підпорядкований державі в особі центральної виконавчої влади Міністерства освіти і науки, але ми – викладачі, співробітники, здобувачі освіти – є містянами, громадянами міста Бердянська, тому безпосередньо як виборці ми маємо виконувати свій громадянський обов’язок і брати участь у голосуванні. Представники нашого студентства, співробітники, викладачі балотуються до місцевих і обласних рад. Моя позиція така: ми максимально підтримуємо всіх наших висуванців, і незалежно від їхньої партійної приналежності голосуємо за своїх. Дуже хочеться, щоб у місцевих радах різного рівня – і в Бердянській міській раді, і в Бердянській районній раді, і в Запорізькій обласній раді – були міжфракційні об’єднання під назвою «БДПУ».

– Як може Ігор Богданов (не як ректор) одним реченням описати свої сьогоднішні настрої?

Одним реченням, мабуть, важко, але хочу сказати, що я із задоволенням щоранку йду на роботу. Так сталося, що відпустка в мене зазвичай у вересні, і цьогоріч вона пройшла, як завжди, на Бердянській косі, але я вже з нетерпінням чекав її завершення, щоб нарешті прийти на роботу. Є плани, є перспективи, є можливість їх реалізації, тому настрій позитивний, бажання працювати є, сподіваємось, що у нас все вийде.

  • Дякую, ми бажаємо вам натхнення, сил, невичерпної енергії, перемоги на виборах і наснаги на звершення всіх амбітних планів.

Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print