Медичні працівники – герої свого фронту

День медика – щорічне професійне свято працівників галузі охорони здоров’я. Традиційно його відзначали у третю неділю червня відповідно до указу колишнього президента України Леоніда Кравчука в 1994 році за ініціативи працівників закладів охорони здоров’я України.
Проте цього року усе змінилося. Українські медичні працівники, що постійно рятують життя, більше не відзначатимуть професійне свято в один день із росіянами, які щодня вбивають мирне населення України. «Установити в Україні професійне свято працівників сфери охорони здоровʼя – День медичних працівників, яке відзначати щороку 27 липня», – прописано в Указі №327/2023 від 13 червня 2023 року Президента України Володимира Зеленського.

Медичний працівник – дуже важка та важлива праця, яку поважають у всьому світі. Бути лікарем було почесно завжди. Саме ця професія є однією з найстаріших та найгуманніших. Водночас бути лікарем – це дуже велика відповідальність, бо іноді ціна однієї помилки – життя людини. Тому цей день – данина поваги та визнання великої ролі медика в суспільстві.

У кожній країні дата цього професійного свята різна. У третю неділю червня, окрім країни-агресора, День медичного працівника відзначають у Білорусі, Вірменії, Молдові та Казахстані. А от, наприклад, на Кубі його святкують 3 грудня на честь дня народження Карлоса Хуана Фінлея, кубинського епідеміолога. В Ірані День медичного працівника припадає на день народження Авіценни, перського філософа, лікаря. День національних медиків у Сполучених Штатах відзначають щороку 30 березня.

Зараз, під час війни, дуже багато медичних працівників пішли на передову, щоб допомагати нашим військовим захищати країну, триматися в строю. Також багато медиків працюють понаднормово, іноді 24/7, іноді під обстрілами, рятуючи наших героїв, волонтерять на небезпечних територіях.

Ми просто зобов’язані бути вдячними їм за те, що вони щодня рятують життя сотням людей, ризикуючи собою та роблячи все можливе задля спасіння людських життів, задля наближення омріяної Перемоги. Пам’ятаймо про це повсякчас!

Із Днем медичного працівника вітаємо кожного і кожну, хто колись дав клятву Гіпократа і зараз гордо несе це звання! Ви – герої!

Здобувачка вищої освіти
Анастасія Панкова


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print