Ментальне здоров’я– це загальне право людини

10 жовтня щороку світ відзначає Всесвітній день ментального здоров’я для того, щоб привернути увагу до проблем, які стосуються психологічного благополуччя, і мобілізувати зусилля для підтримки цього важливого аспекту нашого життя. У 2023 році цей день має особливий сенс, оскільки наша країна стикається з викликами та непевністю через повномасштабну війну. Тому цього річна тематика дня ментального здоров’я “Ментальне здоров’я – це загальне право людини” набуває надзвичайного значення в цей час.

Ментальне здоров’я – це право, яке належить кожній людині, незалежно від її становища та місця проживання. Це право включає в себе захист від ризиків, які можуть загрожувати нашому ментальному здоров’ю, доступ до якісної допомоги, а також можливість бути частиною суспільства, зберігаючи свою свободу і незалежність.

Добре ментальне здоров’я є основою нашого загального фізичного і психологічного благополуччя. Воно впливає на наше самопочуття, спосіб спілкування з іншими та вміння справлятися з життєвими викликами. Однак, не зважаючи на важливість ментального здоров’я, статистика шокуюча: кожна восьма людина у світі має проблеми з ментальним здоров’ям.

Проведення Всесвітнього дня ментального здоров’я є одним із способів подолати стрес та симптоми, пов’язані із психічними проблемами. У цей складний період повномасштабної війни, наша університетська спільнота має звернути увагу на стан свого ментального здоров’я та бути підтримкою одне для одного.

Ментальне здоров’я – це не менш важливий аспект нашого життя, ніж фізичне, тому піклування про себе та дбайливе ставлення один до одного надзвичайно важливе у часи найважчих випробовувань для нашого університету, нашої громади та нашої країни. Давайте працювати разом над тим, щоб підвищувати обізнаність про ментальне здоров’я, підтримувати одне одного і надавати допомогу тим, хто її потребує. Ментальне здоров’я – це загальне право людини, і ми маємо боротися за його збереження в будь-який час.

Наталя Цибуляк


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print