Міждисциплінарне перехрестя: післясмак конференції

Упродовж двох днів — 28-29 вересня 2023 року відбувалася Міжнародна наукова конференція під назвою “Літати небом. Жити на землі. Геопоетичні стратегії сучасних літературознавчих досліджень“. Подія, яку традиційно проводить кафедра української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства, Бердянського державного педагогічного університету зібрала науковців України, Польщі, Грузії, Великобританії, Ірландії.

Серед учасників — Бердянський державний педагогічний університет, Український католицький університет у Львові, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, Університет Вулвергемптона, Варшавський університет, Трініті-коледж у Дубліні та Тбіліський державний університет.

Тематичні доповіді були розподілені за сьома секціями. Серед інших виступили і майбутні журналісти БДПУ: Дарʼя Кізілова (“Урбаністичні проблеми українських міст як елемент гібридної війни”), Арсеній Мельніков (“Візуальне відображення українських урбаністичних пейзажів часів повномасштабного вторгнення), Вікторія Напрягло («Проросійські наративи як засіб пропаганди та їх різновиди»).

Для Дар’ї Кізілової доповідь на конференції стала першої сходинкою для апробації курсового дослідження. Воно присвячене вивченню різних аспектів гібридної війни, в тому числі урбаністичних проблем українських міст і селищ. “Підготовка тез для конференції відкрила ще більше поле для досліджень. Я побачила, що можна говорити і про екологічні наслідки, і про соціальні, і про економічні. А на конференції мені сподобались доповіді — усі були різноманітні і цікаві. Особливо вразило, що багато закордонних учасників говорили українською!”

“Здивувала кількість доповідей загалом, і доповідей англійською мовою, – поділився Арсеній Мельніков. – Це підтверджує значний інтернаціональний інтерес до тем, що прозвучали в ці дні: геопоетика, літературознавство, урбаністика. Для нас було дуже корисним досвідом поринути за лаштунки інших наук — літературознавства та політології. Цікаві дискусії наприкінці виступів спонукають молодих науковців ще більше заглибитися у теми своїх досліджень. Виступати у такому поважному і представницькому науковому колі — відповідально!”

Вікторія Напрягло, яка аналізувала найпопулярніші наративи, що просуває росія на фоні війни, зазначила: “Зараз треба використовувати будь-який майданчик, щоб говорити правду про російські злочини, особливо для зовнішньої аудиторії. І конференція такого високого рівня і географічного охоплення — найкращий спосіб це зробити. Дякуємо за можливість доносити правду світові! Вразило те, що всі доповіді, хоч і були різної тематики, але мали між собою зв’язок. Здавалося б, що може об’єднувати літературу, музику, журналістику… Україна та ті події, які вона переживає, а особливо війна дала нам «можливість» досліджувати нашу країну та її історію в різних сферах життя та по-новому дивитись на ряд питань: образ в літературі, поезії, американській музиці, спроба паплюження історії шляхом пропаганди, пам’ять про катастрофи світового масштабу в романах. Такі конференції дають поштовх до нових «звершень» в розв’язанні наукових загадок”.

Два дні наукового обміну думками пролетіли непомітно та продуктивно. Тема наступної конференції — інклюзивна література, а це означає, що буде залучена ще більша кількість учасників з різних країн світу. І, звісно, головним бажанням було зустрітися в майбутньому році в стінах нашої Alma mater та слухати цікаві дослідження під крики чайок та шум моря.

Арсеній Мельніков, Вікторія Напрягло,

фото з відкритих джерел


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print