Міжнародна наукова конференція з геопоетики в Харкові

16–17 травня 2021 року в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна відбулася VII Міжнародна наукова конференція «Художні феномени в історії та сучасності» («Географічний простір і художній текст»), що була організована кафедрою романської філології та перекладу факультету іноземних мов. Конференція була присвячена питанню географічного простору як чинника поетики, ландшафтно-територіальним образам і міфам, картографії літературних текстів, міському пейзажу і феномену подорожей у мистецьких творах.

У заході взяли участь понад 100 вчених, які представляють Харків, Київ, Дніпро, Запоріжжя, Херсон, Кривий Ріг, Львів, Рівне, Чернівці, Суми, Ужгород, Івано-Франківськ, Одесу, Миколаїв, Маріуполь, а також Італію, Іспанію, Польщу, Канаду, Словаччину.

У цьому науковому заході взяли участь викладачі кафедри української та зарубіжної літератури БДПУ: завідувачка кафедри, професорка Ольга Харлан, професорки Ольга Новик і Софія Філоненко. Доповідь Ольги Харлан була присвячена проблемі міського пейзажу у творчості Елени Ферранте та Фолькера Кутчера, доповідь Ольги Новик – поза часовості географічного простору в бароковій літературі, доповідь Софії Філоненко – постколоніальному аналізу образу Африки в пригодницьких романах Жуля Верна та Генрі Райдера Хаггарда.

Цікаві виступи та плідні дискусії на пленарному та секційних засіданнях сприятимуть науковому пошуку сучасних літературознавців, обміну ідеями представників різних наукових шкіл, впровадженню актуальних методологій в практику викладання в університетах. За матеріалами конференції видано збірник тез доповідей.

За інформацією кафедри української

та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства БДПУ


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print