Міжнародний день Матері-Землі у БДПУ

Міжнародний день Матері-Землі щорічно відзначається 22 квітня за резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 2009 року. Термін «Мати-Земля» загальноприйнятий у багатьох країнах і відображає взаємозалежність між планетою, її екосистемами і людиною.

Бердянський державний педагогічний університет не стоїть осторонь і активно долучається до всеукраїнських і міжнародних ініціатив та святкувань екологічного спрямування. Цьогорічний День Матері-Землі у стінах університету, враховуючи карантинні обмеження, відзначали «онлайн». Куратори груп та заступники деканів з виховної, наукової та міжнародної діяльності провели бесіди зі здобувачами вищої освіти. Крім того, кожен зміг долучитися і «офлайн»: за місцем проживання відбувалося прибирання територій, насадження дерев тощо.

Будьте з нами! Долучайтеся до нас! БДПУ – це простір твоїх можливостей!

Історична довідка: День Матері-Землі виник на основі «Дня дерев», що раніше відзначався у США. Сама ж історія виникнення пов’язана з ім’ям Джона Стерлінга Мортона, політика, громадського діяча, редактора однієї з газет штату Небраска, який на засіданні Ради з питань сільського господарства штату Мортон 4 січня 1872 року запропонував організувати свято саджання дерев. Уперше його провели 10 квітня 1872 року з призами для тих, хто посадить найбільше дерев. Лише за один день було висаджено понад мільйон саджанців. Згодом, у 1875 році в штаті Небраска 22 квітня (день народження Мортона) було проголошено офіційним святом – Днем Дерева.

22 квітня 1970 року в США відзначили День Землі на національному рівні, в акції взяли участь понад 20 млн осіб. Один із його тодішніх ініціаторів – екологічний активіст Гейлорд Нельсон. Починаючи з 1990 року День Матері-Землі відзначається на міжнародному рівні.

Щороку до святкування долучається чимало організацій та небайдужих громадян, цього дня відбуваються різноманітні екологічні акції.

За матеріалами Віталія Гнатюка,

заступника декана ФФКСЗЛ з наукової роботи

 та міжнародної діяльності, кандидата біологічних наук,

доцента кафедри БЗЛФР


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print