22 квітня 2021 року на базі літературно-фольклорної лабораторії кафедри української та зарубіжної літератури БДПУ пройшло засідання читацького клубу, на якому розглядали драму Лесі Українки «Камінний господар».
Зі вступним словом виступила кандидатка філологічних наук, доцентка Ольга Боговін, яка зазначила, що пошуки нових методологічних підходів в осмисленні драматичної творчості Лесі Українки – одна з провідних тенденцій українського літературознавства. Ольга Володимирівна авторитетно зауважила, що звернення до психоаналізу та теорії архетипів, міфопоетики, семіотики, структуралізму, феміністичної критики, наратології, феноменології, рецептивної естетики, компаративних студій формують сучасний герменевтичний дискурс драматургії авторки та, зокрема, драми «Камінний господар», яка постійно перебуває в епіцентрі наукових зацікавлень дослідників.
Студенти факультету філології та соціальних комунікацій теж не залишилися байдужими до цього твору. Магістранти Михайло Москаленко, Петро Семенчук (освітньо-професійна програма «Середня освіта (Мова і література (англійська))»), Сергій Сінча (освітньо-професійна програма «Філологія (українська мова та література)) під час обговорення драми порушили питання антитези «воля-влада» у творі, проблеми «суверенності» особистості й свободи вибору.
Студентки Анна Рисєва, Анастасія Козлова, Альона Чередниченко (освітньо-професійна програма «Філологія (германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська, друга – німецька)») підтримали дискусію щодо фемінно-маскулінної ідентичності, проаналізували мотиви самопожертви, звернулися до міфологеми «замінності» тощо.
Щиро дякуємо усім присутнім і зацікавленим за участь у читацькому клубі і запрошуємо на наступне засідання! Планується обговорення історичного детективу Абіра Мухерджі «Людина, що підводиться».
За матеріалами кафедри української та
зарубіжної літератури і порівняльного
літературознавства БДПУ