«Мова і соціум: етнокультурний аспект»

19-20 вересня ц. р. під такою назвою в Інституті філології та соціальних комунікацій БДПУ відбулася ІІІ Міжнародна наукова конференція молодих учених.

Незважаючи на дощовий ранок, гарний настрій та тверда готовність до роботи панували серед учасників конференції. Усього заявлено понад 200 учасників, які представляли Україну, Росію, Болгарію, Словаччину, Польщу, Узбекистан. Взяло участь у роботі конференції понад 150 молодих науковців: викладачів, аспірантів, магістрантів, студентів, школярів.

Організаторами конференції виступили: Шуменський університет імені Костянтина Преславського (Республіка Болгарія), Національний дослідницький Мордовський державний університет ім. М. П.Огарьова (Російська Федерація), кафедра загального мовознавства та слов’янської філології Інституту філології та соціальних комунікацій БДПУ.

Міжнародну конференцію було розпочато роботою пленарного засідання, на якому з вітальними словами виступили: проректор з наукової роботи БДПУ доктор педагогічних наук, професор І. Т. Богданов, координатор міжнародної діяльності БДПУ, доктор історичних наук, професор І. І. Лиман, заступник директора Інституту філології та соціальних комунікацій БДПУ з навчально-методичної роботи, доктор філологічних наук, доцент О. П. Новик, голова Польського культурно-освітнього товариства «Odrodzenie», кандидат філологічних наук, доцент О. М. Сухомлинов, завідувач кафедри загального мовознавства та слов’янської філології, кандидат філологічних наук, доцент А. М. Сердюк.

Цікаві та різнопланові доповіді молодих науковців з різних країн: Миколи Бондарева (Жешув, Польща), Єлизавети Терентьєвої (Москва, Росія), а також України Андрія Мороза та Тетяни Нікішиної (Бердянськ) стали гармонійним продовженням роботи пленарного засідання. Завершальним етапом став цікавий та змістовний виступ гостя конференції, кандидата технічних наук, доцента О. В. Сосницького (Бердянськ), який презентував концепцію нових методів наукових досліджень.

По закінченню пленарного засідання насичений день конференції було продовжено екскурсією містом під гаслом «Бердянськ – перлина Приазов’я», на якій учасники насолодилися мальовничими морськими краєвидами та відвідали оригінальні пам’ятники-візитівки міста.

У рамках конференції було проведено засідання круглого столу, присвячене 140-й річниці з дня народження Дмитра Ушакова, а також тематичні секції: «Літератури світу у їх перспективі», «Соціологічний аспект вивчення мовних одиниць», «Текст і дискурс: художній, науковий, публіцистичний», «Соціопсихоетнолінгвістичні тенденції в сучасних дослідженнях», «Сучасні технології викладання філологічних дисциплін», «Слов’янські мови у їхній специфіці та взаємодії. Славістика в умовах глобалізації», «Актуальні проблеми болгаристики», «Переклад: статус, проблеми, аспекти. Схід і Захід: міжкультурні комунікації», «Актуальні проблеми полоністики», на яких обговорювалися актуальні питання лінгвістики, методики, соціальних комунікацій та літературознавства на матеріалі різних мов.

Другий день конференції відзначився продовженням роботи секцій та підбиттям підсумків роботи конференції. У результаті було відзначено кращі доповіді та ухвалено рішення про публікацію доповідей у збірнику студентських статей «Філологічні студії», у фахових збірниках «Актуальні проблеми слов’янської філології» та «Актуальні проблеми іноземної філології». Завершальна екскурсія до краєзнавчого музею міста та до музею ім. П. П. Шмідта ознайомила гостей з історією зародження та становлення Бердянська.

У подальшому сподіваємося на плідну роботу та бажаємо молодим науковцям успіхів, натхнення, творчих здобутків, плідної роботи та чекаємо на наступній конференції.

Тетяна Нікішина,

аспірант кафедри загального мовознавства та слов’янської філології БДПУ

На фото: вітання учасників конференції: від професорів І. Т. Богданова та І. І. Лимана, доцента О. П. Новик; учасники, організатори ІІІ Міжнародної наукової конференції молодих учених «Мова і соціум: етнокультурний аспект»

Фото автора


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print